Hurá na ragbyovou extraligu zejména na vysočanské derby Sparta - Praga

Třetí dubnovou sobotu je na programu jedenáctého kola ragbyové extraligy zápas, který se týká soupeřů, jejichž hřiště jsou jen pár kroků od známého pražského vodního toku Rokytka. Pražské derby Sparta - Praga není jen metropolitní záležitostí, ale jde i o derby klubů sídlících  v městké části Prahy 9. Tradici zápasů potrhuje i Pohár  starosty pražské devítky,  který  úspěšnějšímu týmu  předá tentokrát na Podvinném Mlýně  zástupce radnice už podvacáté.

V  pražském derby  Sparta - Praga   je  favoritem hostující  a v soutěži zatím neporažený  tým Pragy. Praga navíc Spartu  na konci září 2015 porazila s rekordním skorem 88:5 a na pětky 14:1 a tak to jsou právě  borci Sparty, kteří by divákům chtěli   dokázat, že nyní na jaře hrají o hodně lépe než na podzim.

Ragbyové rekordní skore z derby Praga - Sparta 88:5

Sparťané totiž na jaře 2016  zahájili vítěznou šňůru. Po úspěchu  v dohrávce nad Vyškovem, nad kterým vyhráli  17:14  a výhře  v Brně 24:20 nad Dragonem je však čeká úřadující mistr, který se honosí dvěma za sebou získanými tituly nejlepšího týmu v ČR. Praga na jaře  má za sebou jen  jedno domácí vítězství nad Tatrou  Smíchov  41 : 36.

Slavnostní nádech bude mít i utkání v Říčanech. Ragbisté Říčan hostí hráče Dragonu Brno na tradičním trávníku stadionu Josefa Kohouta, na který vyběhnou hráči obou týmů z nových kabin zrekonstrovaného zázemí.  Po požáru šaten v květnu  2014 už klub zase funguje se vším všudy a tak přesně 28  hodin  před ligovým  utkáním  mohly být  za 12,5 milionů korun zrekonstruované   šatny slavnostně zprovozněny za přítomnosti ragbyových legend a představitelů města. "K financování stavby  nám pomohla i veřejná sbírka, na které se nám sešlo 1, 176 miliónu korun," poznamenal  předseda středočeského klubu David Frydrych.Kam na ragby

Sobota 16. dubna 2016

Extraliga 11. kolo

Tatra Smíchov - JIMI Vyškov    od 11 hodin pod Strahovem
Sparta Praha - Praga Praha   od 14 hodin na Podvinném Mlýně
Slavia Praha - Petrovice   od 14 hodin v Edenu
Říčany - Dragon Brno  od 14 hodin na stadiónu Josefa Kohouta v Říčanech

(ps, Českéragby.cz & SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)