Ragbisté Česka nad Belgií vyhráli, ale jen druhý poločas

Druhé utkání druhé divize mistrovství Evropy se českým ragbistům vyloženě nevydařilo. V Praze prohráli s Belgií 12:24. Do zápasu domácí borci vstoupili razantně, ale byl to naopak soupeř, který se ujal vedení po trestných kopech, které jeho vykonavatel prováděl bezchybně. Naopak český kopáč Pavel Vokrouhlík se dvakrát netrefil a přesto kopy z dálky dotahoval náskok Belgie. Naposled se mu to povedlo, když za stavu 3:14 po jedné položené pětce Belgie, dostal svůj tým do hry snížením na 9:14. Pak už v prvním poločase poločase bodoval jen soupeř. Belgičanům tak k vítězství pomohly hlavně dvě hrubé chyby svěřenců trenéra Martina Kafky, po kterýchse hráči Belgie radovali z položených pětek.  

Po změně stran sice Češi měli více ze hry, ale belgické brankoviště pro ně bylo jako  zakleté. K pětinásobnému Ragbistovi roku Martinovi Jágrovi se míč dostal jen zřídka a Belgičané ho pokaždé s vypětím všech sil ubránili. Čeští ragbisté tak dokázali jen snížit na konečných 12:24 a tak vyhráli leč bohužel jen druhý poločas 3:0.

"Hosté se patrně  na nás dobře připravili. Možná, že si i prohlédli  video z našeho utkání s Polskem. Navíc se proti poslednímu zápasu velmi  zlepšili a k dobré pohodě jim pomohlo delší soustřědění včetně přátelského utkání se stálým účastníkem MS s Kanadou," hodnotil po utkání kapitán Roman Šuster.

"Za pozitivní po utkání považuji, že jsme osmdesát minut  hráli naplno, v určitém rytmu a dodržovali jsme určité tempo hry. Naopak  za negativní považuji malé využití  našeho  klíčového hráče Martina Jágra, který dostall minimálně přihrávek a nemohl se prosadit," dodal  trenér Martin Kafka.

V sobotu 20. listopadu nastoupí Češi v Amsterodamu proti Nizozemsku, pro které utkání bude prvním v řadě dvouletého mistrovství.  "Do Nizozemska odjíždíme bez některých hráčů, kteří hráli proti Belgii, ale nyní se vrací do Francie, kde  jsou vázáni na účast v tamějších  soutěžích," připomenul kouč  Kafka.Česko - Belgie 12:24 (9:24)

Pětky: 0:2 * Body: Vokrouhlík 12 - Meus 11, Eppe a Haghedooren po 5, Orban 3 * Rozhodčí: Petruscu (Rum.), Rázga (ČR), Pontier (Belg.). Diváci: 500.


Další utkání II. divize ME:   Polsko - Moldavsko    25:36  (22:17)
Podrobnosti na Klikni a uvidíš !!!

Aktuální tabulka
1. Belgie     1   1   0   0   24:12     4
2. Moldavsko  1   1   0   0   36:25   4
3. Česko        2   1   0   1   32:29    4
4. Polsko        2   0   0   2   30:46    1
5. Německo     0   0   0   0   0:0     0
6. Nizozemsko  0   0   0   0   0:0     0


 Českeragby.cz bylo u toho a českeragby píše o ragby  ...

Další články na webových stránkách .... 


  

SKÁLA, P. : Čeští ragbisté potěšili své příznivce výhrou nad Polskem (9.10.2010)
Klikni a uvidíš celý článek !!!  ...