Ragbisté Kralup na sedmičkách začali pokládat pětky


Ani tam nebudou chybět borci z Kralup nad Vltavou.

Turnaj v pořadí třetí se hraje 29. června 2013 na hřišti Pragy od 10 hodin a přepokládaný časový program je v délce  sedmi hodin. 

Kralupští ragbisté sice i na druhém sedmihodinovým kvalifikačním turnaji v Přelouči nevyhráli ani jedno utkání, avšak zato  již pokládali pětky.  

" Přijeli jsme do Přelouče zase sbírat zkušenosti a hrát, jak nejlépe umíme. Položili jsme tentokrát už dvě pětky a tak se těšíme na třetí turnaj, na  kterém už bychom mohli i jedno utkání vyhrát," řekl po turnaji hrající kouč kralupského celku Robert Votípka.

Na druhém turnaji hráli  celky soupeřů v oslabení a to  bez  reprezentantů, kteří ve stejnou dobu hráli  na ME v Bruselu. Proto také týmy s ambicemi na postup  hrály v kombinovaných  sestavách.  Nejvíce na tuto skutečnost doplatil domácí tým Přelouče, jemuž za reprezentaci hráli v Belgii dokonce tři hráči, dále Pragy a Tatry se dvěma borci, kteří plnili reprezentační povinnosti.

Barvy kralupského ragby hájili tentokrát kapitán celku Pavel Tesárek, Luboš Tomšovský, Robert Votipka, Juraj Antol, Kamil Dvořák, Milan Krivda, Jiří Pixa, Karel Kotrč, Ondřej Gazda, Jiří Palásek a Libor Škoda.

O co při turnajích jde ?
Hráčům Pragy, Sparty a Slavie, pokud neskončí na posledním turnaji hůře než na pátém místě, by neměla  účast na republikovém mistrovství ve Vyškově ujít. O čtvrté místo ještě svedou boj ragbisté  Tatry, Přelouče a Říčan. Konečné umístění Kralup nehraje při dalším nasazení v sedmičkových turnajích žádnou roli.

" Je možná  symbolické, že ve stejnou dobu,  kdy  budeme hrát my na Pragovce kvalifikaci, tak se v Moskvě budou hrát utkání prvního dne mistrovství světa v sedmičkách, nu a v roce 2016 sedmičky uvidíme na LOH v Riu," poznamenal  k významu sedmičkového ragby  kouč Kralup Robert Votípka.

Výsledky utkání Kralup na Vltavou  ve skupině ...

RC Kralupy    -    RC Praga Praha A    7:59  (body: 7 Antol)
RC Slavia Praha    -    RC Kralupy    43:0
RC Přelouč    -    RC Kralupy    35:5 (body: 5 Tomšovský)
RC Praga Praha B    -    RC Kralupy    10:7 (body: 7 Votipka)

Výsledky o konečné umístění z turnaje v Přelouči
o 7. místo               RC Plzeň    -    RC Praga Praha B    17:38
o 5. místo               RC Přelouč    -    RC Tatra Smíchov    35:7
o 3. místo               RC Mountfield Říčany    -    RC Praga Praha A    10:29
finále                     RC Slavia Praha    -    RC Sparta Praha    27:12

Konečné pořadí turnaje v Přelouči:   1. Slavia Praha, 2. Sparta Praha, 3. Praga A, 4. Říčany, 5. Přelouč. 6. Tatra, 7. Praga B, 8. Plzeň a 9. Kralupy nad Vltavou.

Průběžné pořadí po dvou turnajích . ..  
1.     Praga    (12+ 9)  21 bodů,  2.  Sparta (10+10)  20 bodů, 3. Slavia Praha (7+12) 19 bodů,4. Tatra (9 +  4)  13 bodů,
5. Přelouč    (6 + 6) 12 bodů, 6. Říčany  (4 + 7)  11 bodů,  7.    Plzeň (3 + 1)  4 body, 6. Praga B   (1 + 3)  4 body, 9. Kralupy n/L    0 bodů.


Při utkání Kralupy - Praga B Pavel Tesárek takto přihrál Kamilovi Dvořákovi  (foto: Petr Skála)