Ragbisté Pragy ani podesáté v extralize neprohráli i když s Tatrou měli problémy

Nejvyšší soutěž ragbistů extraliga pokračovala zápasy desátého kola, ve kterém bylo položeno 26 pětek, nejvíce na hřišti Pragy v Praze ve Vysočanech, kde diváci přihlíželi aktivitě borců na obou stranách, kteří na pětky hráli 6:6, ale na skore to bylo 41:36 pro Pragu.

Derby pražských ragbyových týmů Pragy a Tatry mělo neobvyklý průběh. V sedmé minutě prohrával mistrovský tým 0:14, pak ještě ve čtyřiatřícáté 5:19, aby až teprve po změně stran převzali vedení mistři ČR hájící barvy  Pragy. Úspěch si hráči Tatry užívali 51 minut a pak se rozjeli domácí borci k výkonu, jaký předvádí již tři ročník extraligy. Nutno přiznat mistrům z roku 2013 Tatře Smíchov,  že se jim zrovna proti Pragovce u nich na hřišti ve Vysočanech daří a tak ji stačili ve druhé půli položit stejný počet tři  pětky jako v prvním poločase a vyrovnat skore na položené pětky na konečných 6:6.

"Hráli jsme po vyloučení našeho rojníka šedesát minut o 14 hráčích a tak to nebylo pro nás vůbec snadné utkání. Navíc jsme dotahovali  poměrně velký náskok soupeře, což se nakonec  podařilo až po padesáti minutách hry. Tatra se na nás umí vždy dobře připravit a dnes to potvrdila. Trochu nás mrzí, že jsme soupeře šestkrát pustili do brankoviště a vyhráli jsme jen lepší bilancí v kopech," prohlásil po utkání kouč Pragy Eduard Krützner mladší.

"Musím přiznat, že i pro Tatru brzké vedení 14:0 bylo hodně překvapivé. Oprávněně jsem se obával, že se nám vedení nepodaří udržet. Ve druhé půli jsme dostali dvakrát žlutou kartu a na 2 x 10 minut jsme na Pragu ztratili dřívější početní převahu. V situaci, kdy na hřišti bylo 14 hráčů na obou stranách, jsme právě dostali ty rozhodující pětky. Přesto si odvážíme za  jen pětibodovou porážku a za více než tři položené pětky dva bonusové body, jako kdybychom hráli nerozhodně," řekl pro magazín Českeragby.cz  trenér Tatry Filip Vacek.Utkání sedmého (Dragon Brno) a šestého (Sparta Praha) týmu v tabulce se rozhodlo čtyři minuty před koncem. Při vhazování do mlýna se na straně brněnského týmu zbortilo seskupení hráčů a po vyloučení hráče Brna Patrika Lerocha byla Spartě přisouzene ještě tresná pětka. Za stavu 20:17 se po pětce následném kopu proti brance stav na ukazateli skore změnil na 20:24. Brno si vybojovalo alespoň jeden bonusový bod za porážku jen o čtyři body.Zrcadlo výsledků 10. kolo

Praga - Tatra  Smíchov 41:36  (10:19)  pětky 6:6
Slavia Praha - Říčany     8:8  (8:5)   pětky  1:1
Dragon Brno -  Sparta Praha   20:24  (8:7)  pětky  3:3
Petrovice -  Vyškov 0:41 (0:22)  pětky  0:6

Aktuální tabulka a křížová tabulka výsledků ...(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)