Ragbisté Pragy jsou mistry republiky. Vyhráli nad Spartou 23:10

Praga se ujala vedení již ve druhé minutě, kdy kapitán Petr  Čížek proměnil trestný kop, jenže  v 18. minutě sparťan Pavel Vokrouhlík vyrovnal stejným způsobem. Kapitán Sparty Vokrouhlík byl i koncovým hráčem akce, z které v 28. minutě padla pětka Sparty.
Sparta rázem po proměněném kopu vedla 10:3. Těsně před koncem prvního poločasu však borci Pragy stačili vyrovnat. Po akci roje položil  důležitou pětku rváček Pragy Jiří Frank. Po pětce následný kop proměnil Petr Čížek a tím oba celky  měly srovnané skore.

Po změně stran  neuplynuly ani tři minuty ze hry a Praga již vedla. Z rojníků se v brakovišti coby poslední dotkl míče opět Jiří Frank a kop po pětce opět proměnil Petr Čížek.  Pak už za Pragu bodoval z dálky  jen kapitán Pragy Petr Čížek. Proměnil tentokrát dva trestné kopy a rozhodl tak o vítězství týmu Pragy, která se mistrem stala před tím naposled v roce 2002.

Ohlasy po utkání ...

Eduard Krützner trenér Pragy: "Finále každopádně hrály dva nejlepší české týmy a Praga jej vyhrála,  neboť měla lepší fyzičku a dobře jsme i ke konci prostřídali hráče v roji. Mám radost, že nás na jaře nikdo neporazil a jen ve finále jsme nedali tradiční čtyři a více pětek jako v ostatních zápasech."

Antonín Brabec trenér Sparty: "Prohra je pro nás zklamání. Praga však byla lepší. Těžko jsme soupeře bránili a zejména v roji byli hráči Pragy  k neudržení. Náš cíl na začátku soutěže byl dostat se do finále a to se nám nakonec povedlo."

Jediným hráčem letošního  finále, který  získal třetí zlatou medaili byl pilíř Pragy Václav Zelenka. Ten se poprvé radoval již v roce 1992 jako osmnáctiletý  z titulu mistra Československa v ragby. Tehdy byl mistr vítěz zakládní části. Zelenka za Pragu hrál ve vítězném finále  play off   v roce 2002 a nyní po dvaadvaceti letech od první medaile slavil své  třetí zlato.  "Jsem hrajíci historie pragováckého ragby," poznamenal Václav Zelenka pro ragbyový magazín Českéragby.cz.

Pavel Syrový proniká obranou Sparty, ale pětku tentokrát nedal (Foto: Petr Skála)

Finále play off   Praga Praha - Sparta Praha 23:10  (10:10)

Body: Čížek  13, Frank 10 - Vokrouhlík 10 *  Pětky 2:1 *   Rozhodčí Tůma, Heřman, Haitman *  Diváků  1000 *  Průběh utkání: 3:0,3:3,3:8,3:10,8:10, 10:10 - 15:10. 17:10. 20:10, 23:10.

Konečné pořadí mistrovství ČR 2014:  1: Praga Praha, 2: Sparta Praha, 3: Slavia Praha, 4. Říčany, 5. Tatra Smíchov,  6. Vyškov, 7. Dragon Brno, 8. Bystrc Brno.  V novém ročníku nahradí Bystrc tým Sokol Mariánské Hory.

Vítězný tým Pragy se štítem  (Foto: Petr Skála)

Obrázky z finále play off v ragby Praga - Sparta 23:10