Ragbisté Pragy obhájili mistrovský titul. Finále Praga - Vyškov 41:7

Ragbisté Pragy obhájili mistrovský titul. Finále Praga - Vyškov 41:7

Ragbisté Pragy zakončili na svém hřišti skvělou sezónu. Po vítězství v základní části extraligy a výhře v semifinále play off nad Spartou 56:23, zvítězili i ve finále, ve kterém porazili  JIMI Vyškov 41:7 a na položené pětky 5:1.

Zatímco Praga obhajovala loňské prvenství a ve finále play off od roku 1996 hrála už posedmé, hosté z Moravy se do finále probojovali teprve podruhé a opětně v něm nastoupili po dlouhých deseti letech. Ragbisty Vyškova letos provázela dobrá pověst a Pražané je vůbec nepodceňovali.

Vyškov útočící byl hodně nepříjemným soupeřem (Foto: Petr Skála)

Zápas se dlouho téměř 25 minut hrál bez bodů 0:0. V té době však  rozhodčí Bednařík potrestal hosty vyloučením  Pořízka na 10 minut a zatímco se Pavel Syrový vzpamatovával z Pařízkového nárazu hlavou  do jeho nosu,      Petr Čížek úspěšným trestným kopem otevřel skore 3:0.  Praga ještě chvíli hrála  v zajímavější  početní převaze 15:13,  to  když  odpočíval mimo hřiště  za nebezpečnou hru  ještě vyškovský  Školař.  V tu dobu  už zase v plné síle Pavel Syrový položil Vyškovu pětku a po následném kopu Petra Čížka už vedli Pražané 10:0.

Ovšem nejvíce bodů naskakovalo až  na konci poločasu, kdy se během tří minut pětkrát změnilo skore. Praga nejdříve proměnila trestný kop a pak utekl Tomáš Forst a před brankovištěm tísněný hráči soupeře přihrál volnému Martinovi Boháčovi, který položil druhou pětku Pragy. Po následném kopu Petra Čížka Praga vedla 20:0, ale v nastaveném čase Vyškov také skoroval. Jiří Pantůček položil pětku, po které následný kop proměnil Martin Kovář.

"O přestávce jsme si řekli, že druhý poločas  musíme na Vyškov více přitlačit a dát další body," prozradil plány ze šatny  po utkání trenér Pragy Eduard Krützner a jeho svěřenci cíle splnili.

Nejdříve se Petrovi Čížkovi podařilo využít hrubé chyby v řadách vyškovských útočníků, sebral jim vypadnutý míč a položil třetí pětku přímo pod branku. A nebyl sám. Totéž se ještě podařilo o pár minut později Davidovi Novákovi a na závěr Karlovi Jungovi. Všechny následné kopy po pětkách bezpečně proměňoval Petr Čížek a tak se zrodilo skore, které z pohledu fanoušků Vyškova nebylo pro ně spravedlivé.

"Za tři roky se nám podařilo udělat obrovský kus práce. Omladili jsme tým, který nyní sklízí úspěchy a důkazem toho je po deseti letech opět získaná stříbrná medaile.  Je pro nás obravskou výzvou. Třeba už příští rok se bude hrát finále ve Vyškově," řekl po utkání kouč Vyškova Pavel Pala.

"Myslím si, že  titul nám patří zaslouženě a nejenom za celoroční výsledky, ale i za předvedený výkon  ve finále, při kterém jsme uhlídali běhavé vyškovské útočníky. Měli jsme oproti soupeři zkušenější tým, který rozhodující duel sezóny zvládl lépe, " řekl po utkání kouč Pragy Edaurd Krützner.


Kapitán Pragy se raduje po převzetí mistrovského štítu (Foto: Petr Skála)


Obrázky najdete, když si kliknete na následující článek ...

Tucet + jeden z netuctových obrázků z finále play off ragbyové extraligy Praga - Vyškov 41:7

Zrcadlo výsledků ...

Finále play off 2015

Praga Praha - JIMI Vyškov 41:7 (20:7)
Pětky: 5:1 *  Body: Čížek 21, David Novák, Karel Jung, Pavel Syrový a Martin Boháč po 5 - Jiří Pantůček 5, Martin Kovář 2 *  Rozhodovali Jaroslav Bednařík, Matěj Rázga, Václav Heřman a Milan Haitman *  Diváků 800.

Utkání o třetí místo ...

Tatra Smíchov - Sparta Praha  29:5 (8:0)

Pětky: 4:1 * Body: Řanda 9, Pavel Hocke, Fatka, Kladiva a Jakub  Procházka po 5 - Vokrouhlík 5 * Rozhodoval: Čekal

Konečné pořadí Mistrovství ČR v ragby 2015:
1. Praga Praha, 2. JIMI Vyškov, 3. Tatra Smíchov, 4. Sparta Praha, 5. Říčany, 6. Slavia Praha, 7. Dragon Brno a 8. Sokol Mariánské Hory.