Cyklistická cesta kolem světa se šišatým míčem vedla i přes Prahu

Cyklistická cesta kolem světa se šišatým míčem vedla i přes Prahu

První májový den odstartovala od londýnského ragbyového stadiónu v Twickenhamu dvojice Jodie a Tom Hudsonovi cestu kolem světa na kolech s jasným cílem. Dojet do dějiště světového šampionátu v ragby, které se hraje na podzim 2011 na Novém Zélandu.

"Tato dvojice ragbyových nadšenců našla moji adresu na sekretariátu mezinárodní ragbyové federace IRB a požádala mne zda bych jim pomohl při zajišťování jejich trasy po Evropě. Oslovil jsem řadu svých přátel, jak v Evropě, tak v na jiných kontinentech a tak doufám, že jejich cesta na Světový pohár bude probíhat bez problémů," pochlubil se bývalý ragbyový reprezentant, trenér a také bývalý předseda České rugbyové unie Eduard Krützner.


V pátek 21. května 2010 doputoval pár cyklistů do Let u Dobřichovic, kde je přijal doma Eduard Krützner, aby je pak poslal druhý den do Prahy, kde Angličané sledovali turnaj mužů v mistrovství republiky v sedmičkovém ragby a pak odcestovali do Přelouče, kde byli cyklisté přijati zdejšími ragbisty. Cestovatelé ještě v květnu navštíví Brno, Bratislavu a pak Vídeň. Dále pojedou do Budapešti, Bukurešti, Bulharska a 5.července by chtěli být v Turecku.

Za rok a pár měsíců 1. 10. 2011 je čeká odlet z Austrálie na Nový Zéland a účast v hledišti MS.

"Vezeme všechno důležité sebou na kolech a také proto každý bicykl váží o 40 kilogramů více, než kdybychom jeli doma na obyčejnou dvouhodinovou projížďku," upřesňuje své vybavení bankovní úředník a také aktivní ragbista Tom Hudson v Praze.

Během této dlouhé cesty proběhnou různá setkání cyklistů s různými legendami ragby a ti všichni na připravený transparent se podepíši. Budou tam podpisy i všech, kteří mladé lidi na kolech na jejich cestě podpořili. "Tento transparent se chystáme rozvinut před finálovém utkání na RWC," přiznává plány Tomova manželka Jodie.
Máte dva roky prázdnin ? ptáme se a oba kývají. "Dali jsme výpověď a nyní cestujeme," upřesňují ještě v dubnu v bankovním sektoru pracující sympatičtí cestovatelé.

"Po návratu z MS chceme o celé cestě na ragbyovou událost roku 2011 vydat knihu, kde bude nejenom popsána celá cesta a bude i o velkém ragbyovém přátelství, zásluhou jehož jsme grandiosní cestu mohli rozjet," plánuje Tom Hudson. " Myslím si, že bude opravdu o čem psát, takovou túru mohou zvládnout jen opravdoví ragbisté," prozrazuje po návštěvě v Česku Eduard Krützner.