Ďáblice, Andílci, Mariňáčky, Pirátky a Amazonky

Nebyla to  náhoda, že další podnik plážového ragby se pořádal přesně na den ovšem měsíc před Štědrým dnem na písku  v nafukovací hale  nedaleko od hotelu Panorama v Praze na Pankráci.

Děvčata z pěti  celků pojmenovaných podle barev dresů byla představena  krátce po osmnácté hodině, kdy se hned ženy v plavkách  pustily podle herního pavouka  do vzájemných zápasů. Zahájily Pirátky a Mariňačky a kdo ragby na písku viděl poprvé, určitě ho překvapilo, s jakým nasazením hráčky bojovaly o zelený šišatý míč.  Podobnou atmosféru mělo i další utkání, v němž se utkala děvčata v bílem coby Andílci proti Amazonkám v zelených plavkách. Současně to bylo i utkání koučů jinak spoluhráčů Sparty a reprezentace Pavla Vokrouhlíka a Vojtěcha Hrušky.

"V některých  týmech tady hrají děvčata, která si už ragby zkusila na trávníku, neboť hrají za tým, jež  působí ve druhé nejvyšší národní soutěži v sedmičkovém ragby žen. Ostatní děvčata však mají menší zkušenosti  a proto se těžko  zde dá říci, který tým má největší šanci vyhrát," řekl pro Českéragby.cz kouč Amazonek Pavel Vokrouhlík.
 


Námořní pěchota takto zaútočila na ragbyovém turnaji na písku (foto: Petr Skála)

Pak se na písku objevila i děvčata v růžovém tedy Ďáblice. Kromě děvčat z námořní pěchoty, která hrála v černých podkolenkách, ostatní borkyně se bořila do písku naboso.

"Trénuje podle možností a podle volného času i po sezóně, která nám skončila před měsícem. Udržujeme se v provozní formě. Ragby na písku se proti normálnímu ragby  liší už tím, že na písku se nemůžete tak rozeběhnout jako na trávě. Vůbec však tento turnaj nebereme jako nějakou legraci nebo recesi. Právě naopak bereme každý zápas smrtelně vážně a jde nám o to, abychom jej vyhrály," sdělila pro Českéragby.cz  Tereza Jarošová, která reprezentovala celek Ďáblic.

Z ragbistů kromě hráčů Sparty a dorostenců z ostatních klubů další borci  v hledišti nebyli k vidění. Zato tu bylo spoustu lidí, kteří se přišli podívat na zajímavý nový sport a možná i na holky, které nejsou ošklivé.

"Těžko říci, zda-li tato akce  přivede do ragbyových klubů další nové hráčky z řad těch, které se přišly podívat na své kamarádky. Soudím, že se tak může stát. Každopádně je to trochu jiná forma propagace hry se šišatým míčem," usoudila Petra Stuchlíková z týmu Ďáblic.