Kanoistka Marie Řihošková si zahrála i ragby


Studentka doktorského studia Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity Ing. Marie Řihošková už pár let reprezentuje   Česko  v kanoistice a  vede si přitom dlouhodobě dobře.  Málo se ví, že Marie zároveň přitom propaguje i ragby. Pro příznivce této hry bylo milé, že například na světovém šampionátu v roce 2006, který se konal v Praze v Troji na Vltavě, když například Marie Řihošková závodila a pádlovala jako život, komentátor ji všem  představil jako ženu, která se ničeho nebojí, neboť si občas zahraje i ragby.

Jak se vůbec dostala ke hře, kterou máme všichni rádi ?


"Několikrát jsem si ragby zahrála ještě  společně se spolužačkami z České zemědělské univerzity a současnými ragbyovými reprezentkami s Hankou Schlangerovou a Karolínou Lokšíkovou. Hrála jsem za Spartu na nějakém turnaji a nebylo to špatné zkusit si něco jiného než pádlovat. Doporučuji to všem a  kdybych měla více času, určitě bych hrála ragby," prohlásila Marie Řihošková v říjnu 2005 na ragbyovém turnaji žen v Praze na Podvinném Mlýně, kde si poprvé zahrála se šišatým míčem za tým Sparty.

"Pozvání spolužaček Hanky Schlangrové a Karolíny Lokšíkové zahrát si ragby jsem neodmítla a vůbec toho nelituji. Docela se bavím dobře," přiznala před lety  kanoistka Marie Řihošková, kterou nyní mrzí jen to, že na Olympijských  hrách  může startovat  jen jedna závodnice a to i když ta země v roce konání her má tři nejlepší Evropanky. 


 Foto:Petr Skála


Marie Řihošková, Karolína Lokšíková a Hana Schlangerová (říjen 2005)


"To víte, že v ženském ragbyovém týmu Sparty Marii držíme všichni palce, aby při každých závodech tedy i na ME skončila, co nejlépe," řekla pro Ceskerugby.cz  jedna z hráček ragby Sparty Praha.