Plážové ragby přerušila svatba

Celodenní turnaj byl zahájen brzo po ránu. Po  deváté   hodině se rozjel maraton 53 zápasů, ale kdo přišel i čtyři hodiny po poledni, ještě mohl zhlédnout většinu tymů, neboť program na více než hodinu přerušila v poledne svatba  páru dobrodruhů, který k ragbistům sice vůbec nepatřil, ale po dobu obřadu svatebčané vyřadili  z provozu restauraci i písečné hřiště.


Nejdále to měli do Prahy Podolí Belasí z Bratislavy, jejichž mikrobus obsazený deseti borci se vydal na turnaj před 5 hodinou, ale stejně dlouho putovali do Prahy i Ostravaci, jen nepřekračovali státní hranice. Sledovali jsme asi dvacet  duelů, abychom  nasáli  zvláštní ragbyovou atmosféru, kde proti sobě hráli Ragbisté roku Martin Kafka s  Janem  Žílou a   hráči,  kteří nastoupili vůbec poprvé k nějakém duelu se šišatým míčem. Pod hlavičkou týmu Vepřová kolena  hráli například borci z Písku a okolí a pod názvem Strakonice zase ragbisté z tohoto města. Oba týmy nehrají zatím žádné soutěže, ale snaží se o to, aby se ragby v těchto jihočeských městech hrálo i soutěžně. " Jsme kamarádi a každý z nás dosud dělal jiný sport. Pak jsme viděli ragby v televizi a začali jsme jej společně trénovat. Tohle je pro nás  příležitost navázat kontakty s ostatními ragbisty, " řekl nám Petr v roli vedoucího strakonické výpravy.

 Zvláštní složení měl tým Fush´h´Cheeps, v jehož řadách bylo i několik Novozélanďanů, kteří před finalovým zápasem s borci Beach fuchers předvedli divákům Hakku, což je bojový pozdrav převzatý od domorodců z Oceánie. Dění přihlíží rozhodčí Jiří Livers, který má tričko také celé černé. 


Nepředctíranou radost z prvenství projevili hráči Beach fuchers, což byli čistokrevní Pragováci ve složení Novák, Jung, Žák, Krützner, Čížek a Syrový. Jásají polonazí nad  pohárem a někteří ještě se svlečenými  tílky v ruce, která si během turnaje vyměnili s brněnskými ragbistkami na turnaji startujícími pod hlavičkou Paris  Hilton  

 

Jedenáctihodinovou šňůru zápasů rozhodovala trojice rozhodčích, jejíchž seznam jsme sestavili podle věku nikoliv podle zásluh - Jiří Livers, Roman Vítek a Tomáš Breburda.  

Dodatek  Eduarda Krütznera ...  
Vybrali jsme z dopisu, který dostala redakce ceskeragby.cz ...


" Byl  jsem se opět podívat na turnaj v Beach rugby, který byl uspořádán tentokrát v areálu Žlutých lázní. Tak jako již několikrát předtím, odcházel jsem s tím nejlepším dojmeme a přesvědčením, že to naše ragby má stále dostatek nadšenců a obětavců, kteří jsou schopni zorganizovat tak úspěšnou akci. Nedávno  jsem napsal pro ceskeragby.cz článek o „ragbyovém duchu“ a tady jsem se přesvědčil o tom,jak všichni účastníci tento duch plně respektovali. Sešli se tady hráči i hráčky, jak od nás tak ze zahraničí, tátové, kluci, maminky, holčičky, siláci, habáni, hubeňouři, twigy, rychlíci i chodci, začátečníci, veteráni i reprezentanti, ale všichni hráli opravdu pro radost a ctili plně smysl pro fair-play. Plně se prokázalo, že ragby je sport, ve kterém se všichni respektují a spojuje je pevné přátelství. Věřím, že si všichni účastníci, stejně jako diváci z tohoto krásného turnaje odnesli ty nejlepší vzpomínky. Všem přeji, aby si stejnou radost ze hry i respekt ke spoluhráčům, soupeřům, rozhodčím i funkcionářům přenesli i do nové sezóny.


 Chtěl bych tímto poděkovat všem organizátorům turnaje v Beach rugby, za jejich obětavou práci pro naše ragby, protože dobře vím kolik úsilí a volného času stojí za tak dokonale zvládnutou akcí.


 Beach rugby má v současné době jak ve FIRA-AER tak v IRB zelenou. Expertní skupina byla pověřena, aby zpracovala pravidla a návrh na pořádání oficiálních soutěží. Od příští sezóny chce FIRA-AER pořádat regionální soutěže. Měli bychom využít dobrých zkušeností s pořádáním těchto turnajů a zapojit se také do soutěží. Doporučoval bych zpracovat materiál o našem Beach rugby a zaslat jej na FIRU-AER," píše Eduard Krützner, jemuž ragbisté říkají Medák.  

Poháru se rozdalo při vyhlašování poměrně dost a tak jsme z 53 výsledků opsali tři nejdůležitější.

Výsledky finálových zápasů  ...

 
Cheeky Strikers (Petrovice Praha) – Hanzíci 5:2  finále kontaktního  ragby
Celkové pořadí: 1. Cheeky Strikers (Petrovice Praha), 2. Hanzíci  (Bystrc), 3.-4.  Strakonice a Toucan´s K (Iuridica), 5.- 6. Sokolíci (Ostrava)  a Cheeky Striker´s (Petrovice B), 7.- 8. Vepřová kolena (Písek) a  Belasí (Bratislava)
 
 
Fush´h´Cheeps - Beach fuchers (Praga)  3:5  finále Touche  mužů
 

Blond - yer (Sparta)  - Orient stars (Slavia a Selčany) 6:2,  finále Touche žen  


Další fotografie najdete na ...   Klikni a uvidíš !!!

Záznam z turnaje  vysílaného v  pořadu ČT4  najdete na ...   Klikni a uvidíš !!!

 

Napsali jinde ...


Strakonický deník (6.srpna 2009)  Klikni a uvidíš !!!

 

Plážové ragby bude  také v televizi od 5. do 9.srpna 2009

05.08. 17:30 Beach rugby Mezinárodní turnaj Praha PZ
05.08. 23:30 Beach rugby Mezinárodní turnaj Praha R
06:08. 10:35 Beach rugby Mezinárodní turnaj Praha R
07.08. 06:30 Beach rugby Mezinárodní turnaj Praha R
07.08. 17:40 Magazín IRB Total ragby P
07.08. 23:45 Magazín IRB Total ragby R
08.08. 12:00 Magazín IRB Total ragby R
09.08. 04:25 Beach rugby Mezinárodní turnaj Praha R
09.08. 05:45 Magazín IRB Total ragby R