Ragbista Robert Voves trénuje thajský box

Vyprodaná Lucerna v noci na Silvestra byla svědkem galavečera thajského boxu a bojů  K1. V ringu slavného sálu proběhlo třináct bojů, při kterých nerozhodují pouze tvrdé údary pěstí, ale i rychle do soupeře kopající nohy.

Mezi stovkami diváků byl i nejvyšší ze všech českých ragbistů Rober Voves. Borce  měřícího 204 centimetrů a vážícího  115 kilogramů doprovázel jeho otec jinak i též bývalý reprezentant v ragby a bývalý předseda ragbyového klubu Jiří Voves.

"Jsem dlouholetým příznivcem  boxu a v posledních letech i thajského boxu. Do Lucerny jsem coby divák chodil už jako mladý a to nejenom na utkání Uhelných skladů, ale i na mezinárodní utkání," pochlubil se Jiří Voves a tak zájem svého synka o tento sport legendárního ragbistu vůbec nepřekvapil.

"Ve Francii jsem na thajský box neměl ani pomyšlení, neboť jsme dvakrát denně trénovali. Po návratu do Česka mám na přípravu už čas, tak jsem se thajskému boxu začal trénovat. Jsem začátečník a v ringu mne jen tak brzo nikdo neuvidí. V hledišti však už ano, neboť se tady dá lecčemu přiučit. Hlavně vidím při soubojích, kdo  jaké  dělá chyby," přiznal v sáleLucerny ragbyový kapitán Robert Voves, který se pak vyfotografoval s dalším dlouhým borcem z klubu thajského boxu s Milanem Jenčíkem, který je sice s výškou 202 centimetrů o málo menší, zato však s vahou 118 kg je těžší v kategorii těžké váhy.

Znamená to, že byste přestal hrát ragby?
"Ragby chci hrát dál a thajský sport beru spíše jako  doplňkový sport, který však při ragby nelze nijak použít," přiznal pro Českéragby.cz Robert Voves.

Napsaly rovněž  více na ...

O Galavečeru thajského boxu   více na ...