Sedmdesátiny ragbyového barda Miloše Slušeho

Po ligovém utkání Sparta Praha - JIMI Vyškov, které čtvrtou březnovou sobotu skončilo výhrou domácích borců 46:24, se hrálo ještě jedno utkání. Při něm  proti sobě nastoupili veteráni Sparty Praha a hráči Old boys Praha. Nejstarším hráčem na hřišti byl v tomto utkání čerstvý sedmdesátník Miloš Sluše. Nakonec  kvůli jeho narozeninám se také zápas hrál. Napočítali jsme v obou týmech hned několik bývalých reprezentantů a ostatní hráči na hřišti  byli vesměs bývalí  ligoví  hráči.

Zatímco ligový zápas skončil skorem 46:24, jehož součet 70  bodů byl shodný s věkem oslavence, výsledek derby veteránů už tak vysoký součet nedával. Důležité bylo, že jednu z položených  pětek Sparty položil i Miloš Sluše a položil ji tak rychle, že ji nikdo ani nevyfotografoval.

" Miloš býval stabilním ligovým hráčem pražské Sparty a i po ukončení své hráčské kariéry zůstal aktivní jako funkcionář. Stal se nejen prezidentem ragbyové Sparty ale rovněž i  funkcionářem na svazové úrovni. Jako člen ekonomické komise pravidelně vystoupuje na valných hromadách České rugbyové unie a jeho příspěvky přinášejí uklidnění rozvášněných diskusí i potřebný nadhled," líčí novou úlohu Miloše Slušeho kapitán pražských veteránů Andrej Hronec.

"Miloš Sluše se jako jeden z mála  do roku 2006 zúčastnil všech čtyřech historických zaoceánských zájezdů, organizovaných do té doby v klubu Old boys a to  do Kanady, do Austrálie a na Nový Zéland, do USA i do Argentiny," dodal ještě  kapitán Hronec.

Sparťané by zase připomenuli ještě lví   podíl  svého předsedy na vybudování nového působiště a zázemí u Rokytky.

Po utkání veteránů následoval večer plný  vzpomínek a ragbyového radování, čemu ragbisté říkají třetí poločas. Mezi dárky od ragbistů Sparty byl i dort v podobě ragbyového hřiště, který byl i s tácem těžký více než deset kilogramů. Na cukrářském hřišti byl i ukazatel skóre s výsledkem,  kterého  Miloš Sluše dosáhl v životě 70:0.

"Ragby mi dalo hodně. Je to filozofie s  pravidly, které  platí na hřišti i v životě. Nakonec je to stejné,  zda-li  hrajete nebo pracujete  v kolektivu, kde každý malý, velký, silný, slabší, hbitý i razantní má své významné místo. To je ragbyová i životní filozofie, " řekl jubilant Miloš Sluše, který se zasloužil o ragby v klubu Sparty Praha.saly

Napsali  jinde ...


Prvnizpravy.cz (27.3.2012)   Klikni a uvidíš ...