Web Ceskeragby.cz v roce 2022 uveřejnil 141 článků, z toho 44 Medákových komentářů a vše zadarmo

Dvě hodiny a možná déle trvalo, než jsme v polovině ledna 2023 udělali inventuru v roce 2022 vydaných článků na ragbyovém webu Ceskeragby.cz.

Přesná evidence je 141 článků, z nich bylo 44 komentářů Eduarda Krütznera seniora vydaných zpravidla pod hlavičkou  Medák podotýká ...
Dále web Ceskerugby.cz uvedl v roce 2022 celkem 15 pozvánek na ragbyová utkání a téměř přes 200 zpravidla původních fotografií, neboť u každého článku je nejméně jedna fotografie.

  Jak říkám ..." Komentáře, které čtenáři čtou nyní pod hlavičkou Medák podotýká, vznikly z dopisů, které  legendární ragbista Eduard Krützner senior několik let během  ragbyové sezóny každý týden posílal asi na 30 adres. V dopisech komentoval to, co se během týdne semlelo a přidal poznatky k tomu, jak to vidí on z pohledu bývalého hráče a trenéra, ale také činovníka, který má značný přehled a dovede vše srovnat se světovým ragby. Proto jsme se domluvili, že je škoda tyto postřehy nezveřejnit i pro lidi, kteří nejsou v Medákově adresáři a chtěli by se k tomu rovněž vyjádřit. Je pravda, že Medákovy glosy nikoho nešetří a upozorňují na neduhy, kterým v současné době české ragby prochází a na chyby, kterých se dopouštějí placení činovníci. V tomto směru je kritika na místě, protože pochází od člověka, který prošel téměř všemi funkcemi a pozicemi od hráče, přes reprezentanta, hrajícího trenéra  působícího   doma i v zahraničí až po generálního sekretáře a prezidenta České rugbyové unie, dále člena komise evropské ragbyové federace a komisaře Rugby Europe, ale také člena Síně slávy českého ragby a Síně slávy trenérů při Českém olympijském  výboru. Je  rovněž důležité, že vše píše stejně jako v minulosti psal Medák své dopisy bez jakékoliv odměny a jen tak bez zajímavosti, ani editor všech 141 článků nebere za editování žádnou odměnu," okomentoval roční inventuru webu Ceskeragby.cz jeho editor Petr Skála.

"Jsem přesvědčený, žte alternativní webové stránky Ceskeragby.cz mají nezpochybnitelný význam. Umožňují, jak už jsem uvedl,  výměnu názorů, ale také v nedávné historii byly několik let prvními, které přinášely výsledky z  domácích soutěží a dodnes jsou jedny z mála, které informují o ragby v zahraničí. Když uvážíme, že průměrně editování a napsání jednoho článku trvá asi hodinu od za čtvrhodinu  napsané pozvánky až po přehledy, které vyžadují delší čas třeba i více hodin, tak rok 2022 zabral editorovi čistého času šest dnů. A to není všechno, neboť text z webu Ceskeragby.cz často citují i jiná tištěná nebo internetová média či tisková agnentura  a kdo se tím  přátelé může pochlubit. Provozovatel webu  nemá prostředky, aby mohl honorovat třeba i autory fotografií, kteří  patří ke špičce české sportovní fotografie jako jsou například Miloš Březina a Jiří Růžička a kteří poskytují pro web své obrázky jen na základě přátelství s editorem.  Nakonec tu najdete  i mé fotografie pořízené přímo na místě, kde často nebyl žádný jiný fotograf," pochlubil se Petr Skála.


Málo se ví, že prakticky každý druhý článek zveřejněný na webu Ceskeragby.cz je překlopený na jiný sportovní web SportovniListy.cz, který je podle umístění na  webu Pravednes.cz   ze sportovních webu hojně sledovaný. Jelikož web SportovniListy.cz každý den zveřejňuje sportovní program, tak v něm v sezoně, kdy se hrají ragbyová utkání, nechybí pozvánky na ragbyová utkání, pokud je ovšem editor  vyhledá z důvěryhodných zdrojů. Protože tento sportovní program se zase překlápí na další web, kterým jsou Regionalninovinky.cz. se všemi svými krajskými podobami, otevře si tam tento  sportovní program včetně ragbyových zápasů dokonce několik tisíc čtenářů.   

Čtenáři článků uvedených  na ragbyovém webu dobře  vědí, že při editaci některých článků  dochází za vzájemné spolupráce s editorem klubového webu RC Havířov s Karlem Gamanem. Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: archív Petra Skály)

(2023 / 5 /  2 /  0  )