Itálie porazila poprvé v historii Francii

Itálie - Francie  22:21 (6:8 )
Senzační výhru dosáhli ragbisté Itálie, kteří v Římě nad Francií vyhráli 22:21 a tak se Italům  od roku 2000, odkdy startují v Poháru šesti zemí, po Skotsku, Walesu podařilo získat další skalp silného soupeře, kterým byla Francie. Italům tak zbývá ještě někdy porazit Irsko a Anglii. Nu a jak k výhře nad ragbisty galského kohouta došlo? Rozhodující vítězný trestný kop se Italům podařilo proměnit čtyři minuty před koncem utkání. Radostné oslavy na stadiónu po utkání travaly více než hodinu. O den později dopoledne kouč Francie Marc Liévremont odstoupil z trenérské funkce  .

Wales - Irsko 19:13 (9:13)
"Výhra domácího Ealesu byla trochu podvod, neboť pětka, kterou Walesané položili ve druhém poločase, neměla platit. Walesané provedli tak zvaný rychlý aut, ke kterému neměli právo, neboť jej odehráli s míčem, s kterým se nehrálo a navíc jim byl podán," komentuje významnou událost zápasu český rozhodčí Jiří Štuksa.

Anglie - Skotsko  22:16   (9:9)
Angličané udělali předposlední krok k prvenství v Poháru pěti zemí 2011 a poraili Skotsko rozdílem dvou trestných kopů. Při utkání došlo k určité zvláštnosti, když po hodině hry musel odstoupit pro namožený sval rozhodčí Poite Romain a na dvacet minut jej nahradil pomezní rozhodčí, pro něhož byl záskok premiérou

Čeští příznivci ragby mohli sledovat ze tří utkání druhého  kola Poháru dokonce všechny  zápasy na stanici NovaSport a tak jenom rekaputulujeme to, co jste většinou viděli v televizi.

Pokud si kliknete na výsledky, tak se vám objeví převzatý podrobný záznam z utkání ve francouzštině ...

5. Skotsko  4   0   0   4   61:101    0

SKALA,P.:. : Anglie a Francie bez porážky (11.2.2011)
Klikni a uvidíš celý článek !!!  ...

SKALA,P.:. : Anglie, Francie a Irsko vyhrály a Martin Kafka komentoval do zdi (5. 2. 2011)

GAMAN,K.:. : Začíná největší ragbyová událost v Evropě  (2. 2. 2011)