České ragbistky čeká v Monaku kvalifikace o účast na olympijském turnaji v Paříži


Český sedmičkový tým ragbistek je v současné době už v zemi hazardu v Monaku, kde  od pátku 21. června do neděle 23. června 2024  budou probíhat dva kvalifikační turnaje o poslední volné místo na olympijských turnajích mužů i žen. Dvanáct celků mužů i žen z celého světa bude hrát o Paříž.  

České ragbistky si třetím místem na Evropských hrách v Krakově v červnu 2023 vybojovaly místo na tomto kvalifikačním turnaji v Monaku společně s Polskem, které loni v Krakově skončilo jako poražené ve finále.

   Jak říkám ..."Ve skupině máme nejsilnější soupeřky z jednotlivých košů. Ale to nehraje roli. Pokud chceme uspět musíme turnaj vyhrát, tedy předčít i ty nejsilnější, " řekl pro unijní web  k rozlosování turnaje trenér českého týmu Vít Chalupa.
Olympijský kvalifikační turnaj ...  World Rugby Olympic Repechage 2024
*  21.-23.června  2024, Stade Louis II. MonakoProgram českých ragbistek v základní skupiněV pátek 21.června 2024  od  13:00 hodin   Polsko - Česko
V sobotu 22.června 2024  od  10:24 hodin   Čína - Česko
V sobotu 22.června 2024  od  15:00 hodin   Česko - Mexiko

Složení týmu Česka žen v ragby o sedmi hráčkáchBraunerová Tessina (Richmond RFC/Harlequins FC)
Dittrichová Beáta (RC Zlín/Moravia Rugby)
Doležilová Julie (RC Tatra Smíchov)
Durychová Julie (RK Petrovice)
Gärtnerová Věra (RC Mountfield Říčany)
Plevová Kristýna (RC Tatra Smíchov)
Reitzová Natalie Amy (RC Tatra Smíchov)
Riegertová Kristýna (RC Tatra Smíchov)
Skalová Anežka (RC Sparta Praha)
Sládková Anežka (RK Petrovice/Legia Warszawa)
Tesařová Christine (RC Tatra Smíchov)
Urbanová Jana (RC Sparta Praha)

Realizační tým:
Chalupa Vít - hlavní trenér
Žirovnická Alexandra - asistentka trenéra
Stárková Barbora - fyzio
Steppanová Zuzana - manažerka
Ragbyové sedmičky v Paříži 2024
Po olympijských  soutěžích v Riu 2016 a v Tokiu 2020 se ragbyové sedmičky opět objeví na olympijském programu v Paříži 2024, kde se od 24. do 30. července 2024 na známém sportovním  stadionu Stade de France v Saint-Denis utká celkem nejlepších 288 mužských a ženských hráčů.

Turnaj mužů odstartuje  ještě před slavnostním zahájením 26. července 2024, ve kterém  se představí Francie coby hostitelská země, dále  Nový Zéland, Argentina, Fidži a Austrálie (jako nejlepší čtyři týmy série World Rugby Sevens Series 2023), Uruguay (Jižní Amerika), Irsko (Evropa), USA (Severní Amerika), Keňa (Afrika), Západní Samoa (Oceánie) a Japonsko (Asie). Do tuctu účastníků olympijského turnaje zbývá už zařadit vítězný tým mužů z kvalifikace z Monaka. Utkání ve skupinách  a čtvrtfinále jsou naplánovány na dny  24. a 25. července 2024. Semifinále a klasifikační zápasy a medailové zápasy  jsou naplánovány na 27. července 2024.

Na turnaji žen se ve dnech 28. až 30. července 2024 představí Francie coby hostitelská země, dále  Nový Zéland, Austrálie, Irsko a USA (jako nejlepší čtyři týmy světové sedmičkové série 2023), Brazílie (Jižní Amerika), Kanada (Severní Amerika), Velká Britanie (Evropa), Jižní Afrika (Afrika), Fidži (Oceanie) a Japonsko (Asie).  Do tuctu účastníků olympijského turnaje zbývá už jen  zařadit vítězný tým žen z  kvalifikace z Monaka
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála  pro Ceskeragby.cz s využitím zprávy na unijním webu, foto  a koláž Petr  Skála)

(2024 /  84 / 22 /  04 / 07)