Den ženského ragby bez komentovaných turnajových zápasů nejenom pro kolemjdoucí zvědavce

Den ženského ragby na Pragovce, který se pořádal v neděli 10. září 2023 po celý den v areálu vysočanského klubu u Rokytky, byl z pohledu diváka diplomaticky řečeno velmi nepřehledný. Na probíhajícím turnaji žen nebyla totiž k mání ani žádná třeba i ručně psaná informace a hlavně vystavená na nějakém panelu,  natož hlasatelem oznamované  informace o tom, kdo s kým a o co zrovna hraje na zeleném pažitu. Zápasy se sice střídaly jeden za druhým, ale rozpoznat týmy sdružené z více klubů bylo nad síly i samotných hráček z jiných v tu chvíli nehrajících  klubových týmů.

Je pravda, že do této doby vedení vysočanského pořadatelského  klubu se ke zřízení  ženského týmu chovalo hodně  macešsky a tak se stávalo, že  v minulosti  dcerky Pragováků trénovaly a bojovaly třeba v Petrovicích, ale  tak právě nyní, kdy  se teprve rozjíždí nově sestavený tým patnáctiletých holek,  se na Pragovce organizovaný premiérový turnaj mohl pořadatel, kterým ovšem nebyla Praga, lépe  připravit. 

Během turnaje se totiž po cestě  kolem Rokytky procházející sváteční chodci čas od času  zastavili před průhledným plotem a zadívali se  na ragby, někteří dokonce zašli na chvíli  do ochozů, ale protože zápasy nikdo nekomentovat a pro novináře a fotografy nebyly vystaveny výsledky, systém soutěže a konečná tabulka, můžeme  konstatovat společně s  členem  Sportovnětechnické komise Karlem Gamanem, který vydává na havířovském klubovém webu přehled všech výsledků, že systém soutěže není znám a rozpis soutěže nenalezen.  

První turnaj v sedmičkové soutěži patrně vyhrála neporazitelná Tatra. Je to ta samá hra, ve které se tak skvěle předvedly nedávno české reprezentantky, které některé pobíhaly po hřišti Pragovky v klubových dresech. 

Doplnili jsme s denním zpoždění předchozí text o důležitou informaci, že Praga turnaj neorganizovala, ale jen propůjčila hřiště.


Ceskeragby.cz bylo na místě děje


                                                                            a má obrázky od Jiřího Růžičky!
Další fotografie Jiřího Růžičky  naleznete zde ...


Praha 10. září 2023  Ceskeragby.cz rovněž napsalo  ...To bylo tenkrát před dvaceti lety aneb dvacetiletí českého ragby žen, jak se tak nějak připomenulo
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála  pro Ceskeragby.cz s využitím tabulek na havirov.rugby-cz.com foto: Jiří Růžička )

(2023 /131 /  34 /  15)