Devět pětek Tatry proti dvěma Pragy aneb s úrodou 11 pětek se dohrávalo pražské derby za tmy

Devět pětek Tatry Smíchov proti dvěma Pragy Praha s takovou úrodou 11 pětek se dohrávalo pražské derby zařazené do podzimní pohárové soutěže za tmy. Utkání odehrané první den v září v čase od 18:30 hodin přineslo divákům pěknou podívanou na položené pětky a pokud ti diváci fandili domácímu týmu tak i radost. 

Ceskeragby.cz bylo na místě děje ...
Konto Pragy nejvíce třemi pětkami zatížil Karel Berounský synek otce, který pod stejným jménem v minulém století hrál právě za pragovácký tým soupeře Tatry Smíchov. Nejlepší akcí pak byla asi ta poslední pětka Tatry navlas podobná nedávné pětce, kterou dostala Praga ve vysočanském derby od sparťanského útočníka Filipa Rulfa.  Tentokrát kop mířený do rohu hřiště chytilo  tatrovácké křídlo  podle zápisu asi Jan Hřebík. 

Praga je v současné době postižená marodkou a zranění borci jako například Petr Čížek na zadáků chyběli. Praga možná i proto prohrála všechna tři pohárová utkání ve skupině A a v další fázi bude hrát proti týmu, který vyhraje skupinu B. O umístění Tatry ve skupině rozhodne vzájemný dohrávaný zápas se Spartou.

Nutno dodat, že Pohár hrají české týmy skoro výhradně bez cizinců, kteří i když se o jejich působení v českých soutěžích můžeme myslet, co chceme,  posouvali úroveň hry na trochu vyšší kvalitu.


Praha 1. září 2023 * Říčany 2. září 2023
     Ragby                                                                                          

Pohár  XV - muži ...  třetí kolo

Tatra Smíchov - Praga Praha  57:12 (26:0) *  Pětky 9:2

Fotografie Miloše Březiny z utkání  Tatra Smíchov - Praga Praha  57:12 si prohlédněte zde ...


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .Petr Skála pro Ceskeragby.cz  foto: Petr Skála)

(2023 / 121 /  32 /  15)