Kde a kdo bude hrát finále play off ragbyové ligy? Dozorčí rada uznala argumenty Sparty

Kde a kdo bude hrát finále play off ragbyové ligy? Dozorčí rada uznala argumenty Sparty
Ragbyový magazín Českeragby.cz získal informaci, že Dozorčí rada České rugbyové unie přijala odvolání RC Sparty Praha k rozhodnutí Sportovně technické komise o kontumaci semifinalového utkání Sparta Praha - JIMI Vyškov 0:30.

Členové Dozorčí rady rozhodli, že došlo ze strany STK k pochybení, když  při projednávání nebyli zástupci trestaného klubu pozváni k projednání. Zápis nebyl dosud uveřejněný a tak se lze jen domnívat, zda je v něm doporučení, aby se přestupek  řešil pouze finanční pokutou nikoliv kontumací výsledku semifinalého utkání. Celý případ by měla znovu projednat a rozhodnout Sportovně technická komise ČSRU.

Celá kauza nabývá neskutečných rozměrů a na sociálních sítích k tomu probíhá hutná diskuse, které se účastní hráči, funkcionáři, ale i fanoušci ragby.

Zapojil se do ní třeba i pětinásobný ragbista roku Martin Jágr, který nyní působí jako trenér ve Francii.

Jak říkám ..."To je paráda, tak kontumace zápasu semifinále, které vzešlo od nehrajícího klubu,  to jsem ješte nezažil. Opravdu netuším, jestli došlo k porušení pravidel nebo ne a navíc v již rozhodnutém zápase, ale i přesto se mi zdá  takovéto jednání zbaběle a velmi poškozujicí celé česke ragby. Je mi z toho tak trošku smutno. A kam  se to poděly všemi vychvalované hodnoty našeho sportu?" ptá se ragbista, který pokládal pětky i ve francouzské nejvyšší soutěži Martin Jágr.

"Ať už budeme  hrát v sobotu 3. listopadu 2018 od 10 hodin s Říčany nebo s Tatrou jsem připravený před zápasem pohovořit s hráči, aby spory zůstaly jen mezi funkcionáři a oni hráli takové ragby, s kterým vyhráli základní část ligy a postoupili s výsledkem dosaženým na hřišti do finále play off,"  řekl šéf klubu RC Sparty Praha Miloš Sluše.


A jak bude probíhat závěrečná část play off ragbyové ligy podle webu Českeragby.cz?


Sobota 3. listopadu 2018
finále ...    Tatra Smíchov - Vyškov   od 10 hodin pod Strahovem

O třetí místo  ...  Sparta Praha - Říčany  odd 10 hodin na Podvinném Mlýně
              
   Magazín Českéragby.cz  
   kauzu, ve kterých, nedivme se, že  stříkají emoce, nadále sleduje.  I když získat informace vzhledem k tomu, že příslušná rozhodnutí nejsou vůbec publikovaná na svazovém webu, je velmi obtížné.

    

   Českéragby.cz rovněž napsalo ...   Místo finále play off Sparta - Tatra se bude hrát finále Tatra - Vyškov. Proč se tak stalo?


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)