Olympijské sedmičky U14 vyhráli mladí ragbisté a jedna ragbistka z RC Praga

Po třech turnajích skončil republikový šampionát v olympijských sedmičkách ve věkové kategorii U14. Poslední z tři turnajů se konal v sobotu 29. června 2019 v Přelouči, kde se předávaly nejlepším třem týmům i medaile. 

Nejvíce bodů v celé soutěži v kategorie U14 nasbírali během třech odehraných turnajů svěřenci koučů Miroslava Fuchse a Filipa Král z pražské Pragy, kteří dokonce dva ze tří turnajů vyhráli.

Medaile převzali i ragbisté z  moravskoslezských  týmů ze Sokola Mariánské Hory a z RC Olomouc.

Tři turnaje se postupně odehrály 8. června 2019 v Ostravě Mariánských Horách, 22. června 2019 na hřišti Pragy a závěrečný turnaj zorganizovali ragbisté v Přelouči.

Ragbyové sedmičky pro kategorii U14 se hrály  na celém hřišti zkráceném  v šířce o pět metrů na každé straně. Hrají se jen  se sedmi hráči na každé straně a  každé utkání trvá 2 x 7 minut. Prakticky  podobné podobě se bude hrát ragby i o olympijské medaile  v roce 2020 na LOH v Tokiu v kategiích žen a mužů.


Popisek k obrázku uvádíme mimořádně v textu, protože je mimořádně moc dlouhý ...

Stojící zleva: Karel Bronec, Tomáš Pivrnec, Dominik Petrák, Adam Plíhal, Tomáš Bronec, Stázka Horáková, trenér Miroslav  Fuchs

Klečící zleva: Antonín Venc, Tomáš Douša, Pavel Dyškant, Tomáš Holý,

Ležící zleva: Jindra Kučera, Kryštof Uchytil


Na minulých turnajích  zápasy ještě hráli:  Hugo Žák, Jan Havlíček, Tom Carpentier, Tadeáš Palda.


(ps, RC Praga & Rugbyunion.cz, Českeragby.cz, foto: RC Praga)