Ragbyová liga zná všechny účastníky play off Spartu, Tatru, Vyškov a Pragu

O účast v play off ze čtvrtého místa základní části extraligy se v přímém souboji utkaly celky Říčan a Pragy. Středočeši museli nad Pragou  vyhrát , aby ještě zůstali ve hře o postup mezi semifinalisty play off a nejlépe výrazným rozdílem a  nejméně se čtyřmi položenými pětkami. Z toho všeho dosáhli hráči Říčan po porážce  26:35 jen ty čtyři položené pětky. A tak vítězství Pragy uzavřelo silnou čtyřku semifinalistů play off, do které se zařadila ke Spartě, k Tatře a k Vyškovu i Praga Praha.

V utkání Říčany - Praga 26:35 se Pražanům podařilo získat vedení hned v úvodu  a už v poločase vedli 20:5, ale ve druhé části hry se  středočeský tým osmělil a k jedné položené pětce položil ještě další tři. K vyrovnání však nedošlo, když  za stavu 26:32, uzavřela Praga příděl bodů soupeři trestným kopem na konečných 26:35.

Jak říkám ...

"Pragu provází  zranění a  ta se také podepsala na naší hře ve druhém poločase, kdy jsme byli méně pozorní v obraně a do svého brankoviště propustily celek čtyři pětky," poznamenal po utkání kouč Pragy Eduard Krützner mladší.

"Pragováci  byli favority  a i tak jsem rád, že jsme jim jejich cestu za vítězstvím trochu zkomplikovali," řekl po utkání trenér Říčan Antonín Brabec, který na posledních deset minut sám nastoupil jako hráč na hřiště.