Ragbyová liga zná všechny účastníky play off Spartu, Tatru, Vyškov a Pragu

O účast v play off ze čtvrtého místa základní části extraligy se v přímém souboji utkaly celky Říčan a Pragy. Středočeši museli nad Pragou  vyhrát , aby ještě zůstali ve hře o postup mezi semifinalisty play off a nejlépe výrazným rozdílem a  nejméně se čtyřmi položenými pětkami. Z toho všeho dosáhli hráči Říčan po porážce  26:35 jen ty čtyři položené pětky. A tak vítězství Pragy uzavřelo silnou čtyřku semifinalistů play off, do které se zařadila ke Spartě, k Tatře a k Vyškovu i Praga Praha.


V utkání Říčany - Praga 26:35 se Pražanům podařilo získat vedení hned v úvodu  a už v poločase vedli 20:5, ale ve druhé části hry se  středočeský tým osmělil a k jedné položené pětce položil ještě další tři. K vyrovnání však nedošlo, když  za stavu 26:32, uzavřela Praga příděl bodů soupeři trestným kopem na konečných 26:35.

Jak říkám ..."Pragu provází  zranění a  ta se také podepsala na naší hře ve druhém poločase, kdy jsme byli méně pozorní v obraně a do svého brankoviště propustily celek čtyři pětky," poznamenal po utkání kouč Pragy Eduard Krützner mladší.

"Pragováci  byli favority  a i tak jsem rád, že jsme jim jejich cestu za vítězstvím trochu zkomplikovali," řekl po utkání trenér Říčan Antonín Brabec, který na posledních deset minut sám nastoupil jako hráč na hřiště.


Praha, Říčany 8. května 2017

Šestnácté kolo základní části


Říčany - Praga Praha  26:35 (5: 20) pětky 4:5
Sparta Praha - Tatra Smíchov   41:8 (10:3)  pětky  7:1
Slavia Praha - JIMI Vyškov  19:41  (5:12)   pětky  3:7

Aktuální tabulka  ..


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)