Realizační tým pro evropskou klubovou soutěž: Janové Oswald a Žíla, Antonín Brabec a Jiří Skall

Realizační tým, který by měl vést do nového ročníku evropské klubové soutěže  přihlášený  český ragbyový výběr si  už ve složení tří trenérů  Jana Oswalda, Antonína Brabce, Jana Žíly a manažera Jiřího Skalla prodělal první zatěžkavající zkoušku ohněm při ragbyové exhibici Česko - New Zealand Ambassador's XV Rugby 6:18. Při exhibici  sledované  ve středu 21. června 2023 v Praze několika stovkami diváků dostali příležitost se předvést proti zkušeným v Evropě působícím Novozélanďanům hráči působící v českých až na vyjímku převážně extraligových týmech. Český výběr ještě ve  47. minutě nad cizinci v černých dresech vedl 6:0, aby pak inkasoval dvě položené pětky s jednou konverzí a dva trestné kopy. 

Páteř  českého výběru při utkání s výběrem novozélandských ragbistů  byla sestavena z hráčů do 23 let doplněna o několik starších zkušených hráčů.    Jak říkám ...   


"A   tak by tomu mělo být i při utkáních českého týmu v evropské klubové soutěži," řekl pro Ceskeragby.cz kouč českého výběru jinak i trenér Tatry Jan Oswald.

Při jeho práci bude trenérovi Oswaldovi pomáhat jeho bývalý spoluhráč z reprezentace i z klubového ligového týmu Tatry Smíchov Ragbista roku 2003, ale také i trenérův švagr Jan Žíla. Druhým asistentem je rovněž Ragbista roku 1995 Antonín Brabec, jinak současný kouč Pragy,  který nedávno při svých padesátinách přiznal, že kromě Slavie Praha hrál a trénoval ve všech ostatních pražských klubech.


    Jak říkám ...   

"I když ještě nebyl zveřejněný rozpis soutěže, víme už, že český tým při své premiéře v základní části ve skupině odehraje  tři utkání, z toho jen jedno se bude hrát na hřiěšti soupeře a ostatní v domácím prostředí," prozradil pro ragbyový magazín jeden z asistantů trenéra Antonín Brabec.
  Ceskeragby.cz rovněž napsalo  ...   Nejdelší den v roce se hrála v Praze ragbyová exhibice Česko - New Zealand Ambassador's XV Rugby 6:18

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 90 /  22 /  15)