Rozjezd tři a půl měsíce dlouhé ragbyové extraligy s půltuctem účastníků a s těsnými výsledky

Čeští ragbisté odstartovali v ragbyové Evropě délkou svého trvání nejkratší nejvyšší soutěž s počtem týmů, které byly projektanty unikátní extraligy okrájeny z osmi učastníků  jen na šest. Díky Bohu, který na den startu zařídil neúnorové počasí a jarní teploty nad pražským Břevnovem, kde se hrála dvě ze tří extraligových zápasů tuzemské ligy  a nad Vyškovem, kde se hrálo to třetí střetnutí.

Pražské zápasy  těm, co neměli náladu vidět ragby na vlastní oči, zprostředkovala přenosem  z obou duelů ragbyový zážitek  Česká televize na programu ČT Sport plus  .

Dvě pražská utkání a jeden ve Vyškově odehraný zápas potvrdily vyrovnanost všech šesti týmů.

Mistrovské Říčany nakonec prohrály jen o jediný bod 19:20 s Tatrou,  i když na položené pětky ta porážka byla výraznější 1:3.  

Je velmi pravděpodobné,  že při sledování druhého  utkání na Markétě Sparta - Dragon patrně byli  kromě těch, co fandili Brnu, spokojeni ostatní  televizní nebo přímí diváci,  neboť viděli celkem devět položených pětek v poměru 5:4 ve prospěch Pražanů. Spartě  ke konci utkání selhala ne zrovna pozorná  obrana, přes kterou si borci z Brna došli pro bonusový bod udělovaný za čtyři a více položených pětek.

Jediný Vyškov nezlákala nabídka Ragbyové Unie   odehrát zápas prvního kola na umělém trávníku  na pražské Markétě a proto museli borci Pragy za svým soupeřem jet  autobusem.  Také  diváci ve Vyškově viděli  vyrovnané utkání, o jehož výsledku  v poslední minutě rozhodl čtyřicetiletý zadák Pražanů Petr Čížek, kterého napadlo za pro Pragu nepříznivého stavu  17:19 kopnout míč dropem na branku a tímto úspěšným kopem ze hry dosáhnout pro svůj tým vítězství 20:19. Vyškov tak prohrál rozdílem jediného bodu,  i když na pětky vyhrál 3:2.  Nu a jednu pětku Pragy položil Ragbista roku 2023 Dan Hošek, který plaketu se svým jménem, že tím hráčem roku 2023 je, převzal pouhých  20 hodin předtím v Praze. 
Praha, Vyškov  17. února  2024


     Ragby                                                                                         


Extraliga  ...  první kolo

RC Tatra Smíchov - RC Mountfield Říčany 20:19  (12:13)  pětky  3:1

RC Sparta Praha - RC Dragon Brno 35:24  (21:10)   pětky  5:4

Vyškov - Praga Praha   19:20  (14:7)  pětky  3:2  
Líbil se vám nebo nelíbil článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ...
zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2024 / 19  /  07 /  02) <