Nedožité devadesátiny legendy slavistického ragby Milana Bělohlávka

Poslední dubnový den  by se dožil devadesátin  věrný slávista a ragbista celým srdcem, Milan Bělohlávek. Milan, jako poslední legenda slávistického ragby,  opustil své kamarády po dlouhém životě neodlučně spjatém se sportem, s ragby a se Slavií.

„Byl poslední z generace, která v klubu působila od padesátých let minulého století a byl to muž, pro kterého byly sport, ragby a Slavia celoživotní úpřímnou láskou," píše se v článku  připomínající jubileum svého legendárního  člena na webu RC Slavie Praha.

„Milan vykonal pro ragby obrovský kus práce, zejména pro jeho popularizaci.
Léta byl pravidelným dopisovatelem deníku Československý sport, kde pod zkratkou MB zasvěceně informoval o českém i světovém ragby v celé jeho kráse," píše se dál v přípomínce památky Milana Bělohlávka.

„Milan byl samozřejmě hráč, ale také dlouholetý funkcionář v klubu ve Slavii i v československých a českých celostátních ragbyových ústředních orgánech, dále  fanoušek a neúnavný glosátor všeho, co se ve sportovním světě a ve Slavii dělo. Proto na Milana budeme vzpomínat jako na přesvědčeného optimistu, který byl u každé zábavy, se kterým byla radost být na hřišti, na tribuně nebo v klubovně. Se svými vrstevníky, zejména se Zdeňkem Barchánkem byli zářným příkladem pravověrného Slávisty.  Milane, s úctou na tebe vzpomínáme," končí vzpomínka na slavistickém ragbyovém webu na Milana Bělohlávka, který  stovkami  článků o ragby  po několik desetiletí naplňoval stránky Československého sportu a několika ročenkami Slavie Praha jednou provždy zaznamenal historii tohoto ragbyového klubu.
Toto je poslední fotografie, kde je na obrázku tehdy s devětaosmadevadesátiletým  Milanem Bělohlávkem nejstarší člen RC Pragy Praha Jan Král a Petr Skála, který už vytisknutou fotografii  z oslav 75 let od vzniku ragbyového klubu Pragy Praha z června 2019 nestačil legendě ragbyové žurnalistiky předat. Milan Bělohlávek koncem července 2019 zemřel.   Milan Bělohlávek  (* 30. dubna 1930  +  27. července 2019)    


Českeragby rovněž napsalo ...Smutná zpráva z Prahy. Odešla legenda slávistického a českého ragby Milan Bělohlávek


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála a jeho archív)