Nejsmutnější ragbyové zprávy z roku 2017 aneb svět ragby opustili ...

Nejsmutnější ragbyové zprávy z roku 2017 aneb svět ragby opustili ...
Na přelomu letopočtů   se nemá jen hodnotit a bilancovat, ale má se i vzpomínat. V roce 2017  se ragbyový svět rozloučil s řadou velkých osobností.  Vzpomeňme na ty legendární ragbisty, kteří se konce roku 2017 nedožili. Nečekaná smrt zastihla i ty, kteří se legendami mohli teprve stát.

Třetí lednovou středu 18. ledna 2017 ragbyový klub Sokol Mariánské Hory s lítostí oznámil   smutnou zprávu  o úmrtí svého člena,  hráče Lokomotivy Ostrava a RC Havířova,  reprezentanta Československa  Ivo Mocka .

Více na ...

Začátkem února 2017 weby ragbyových klubů Slavie Praha a Old boys Praha se zármutkem uvedly smutnou zprávu. Ve věku 59 let zemřel  dlouholetý hráč a věrný člen ragbyové Slavie  Petr Mrkvička.

Více na ...

Česká rugbyová unie a Ragbyový klub Slavie Praha s lítostí oznamují, že třetí srpnovou sobotu ve věku pětasedmdesáti let zemřel bývalý ligový hráč, trenér a klubový a dlouholetý svazový generální sekretář České rugbyové unie Juraj Rázga.

Více na ...

Ragbyový klub JIMI Vyškov s lítostí oznámil  smutnou zprávu o úmrtí zakladatele klubu.  Ve věku 81 let zemřel v sobotu 28. října 2017 jeden ze zakladatelů vyškovského ragby, hráč, pozdější  trenér několikanásobných mistrů republiky a  klubový funkcionář pan  Miroslav Cupák.

Více na ...

Ragbyový klub Sparty Praha společně s dalším pražským klubem Old boys Praha s litostí oznámily na konci roku 2017 smutnou zprávu a úmrtí bývalého ragbyového reprezentanta, ligového hráče Sparty Praha a později i výborného trenéra Stanislava Suchánka, který 28. prosince 2017 zemřel náhle ve věku 71 let .

Více na ...

Jména těchto ragbistů zůstanou v naší paměti. Nezapomínejme zejména na jejich nadšení, s kterým pro hru, kterou máme všichni rádi, dokázali právě tito ragbisté udělat ohromné věci. Jejich nadšení by mělo být pro nás inspirující. Pamatujme na to, až uslyšíme jejich jména a určitě je slyšet budeme.

Není v možnostech editora tohoto webu, aby zaznamenal jména všech ragbistů, kteří v roce 2017 nás opustili.

Proto vzdejme poctu i těm, kteří zde nejsou uvedeni a o jejich úmrtí víte jen vy a vaši oddíloví kamarádi.

Smutné zprávy o dalších sportovcích  více na ...

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)