Nejznámějšímu ragbistovi, který hrál ragby za Pragu, je 85 let. Petře Nárožný, blahopřejeme Vám k životnímu jubileu. Ragbisté Pragy

Nejznámějším bývalým ragbistou, který kdy hrál za Pragu Praha,  není nikdo jiný než populární herec Petr Nárožný, který se narodil 14. dubna 1938, což je na den přesně před 85 lety.

K ragby přivedl Petra Nárožného jeho spolužák Adolf Poslušný. Známý herec hrál ragby v šedesátých letech minulého století, tedy v době, kdy ještě studoval Fakultu stavební Českého vysokého učení technického v Praze a v té době nebyl vůbec známou osobností. Hrál a trénoval ragby v tehdejším ragbyovém klubu AZKG Praha, jak se v šedesátých letech podle automobilové továrny jmenoval pražský ragbyový klub, ve kterém se nyní hraje ragby pod hlavičkou Praga Praha.

Hereckou kariéru Petra Nárožného už všichni znají, neboť hrál v desítkách filmů a  v televizních inscenacích a dodnes jej můžete vidět i na divadelních prknech nebo v televizních pořadech a či slyšet v rozhlasových relacích. Postavičky  Macha a Šebestové si bez hlasu Petra Nárožného ani nedovedete představit.  

V roce 2002 se přišel Petr Nárožný podívat na hřiště, kde hrál a trénoval a pozdravil se tam se svým tehdejším trenérem Janem Kudrnou seniorem a s kapitánem Eduardem Krutznerem seniorem, jak je ostatně uvedeno v ročence Pragy vydané v roce šedesátého výročí pražského klubu 2004.

Nuže již víte, kdo je nejznámnějším bývalým ragbistou Pragy Praha a tak ...  

Petře Nárožný, blahopřejeme Vám k životnímu jubileu.
                                                                                           Ragbisté Pragy 14. dubna 2023	


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde . 


(Petr Skála pro Ceskeragby.cz a  SportovníListy.cz, foto a koláž:  Petr Skála)

(2023 / 54 /  13 /  9)