Ragbisté se rozloučili s Jurajem Rázgou, s osobností, která se zapsala do historie hry se šiškou

Ragbisté se rozloučili s Jurajem Rázgou, s osobností, která se zapsala do historie hry se šiškou
Přibližně dvě stovky ragbistů, rodina a další přátelé zaplnili poslední srpnový pátek  Velkou síň pražského  krematoria v Praze ve Strašnicích, aby se rozloučili s Jurajem Rázgou, který zemřel ve věku 75 let. 

Smutná zpráva z ragbyového mlýna ... zemřel Ragbista Juraj Rázga

Mezi smutečními  hosty byli kromě Pavla Teličky za posledních dvacet let všichni bývalí šéfové i současný šéf České rugbyové unie, dále  současní i bývalí předsedové téměř všech pražských a dále  i venkovských  ragbyových  klubů, bývalí spoluhráči a svěřenci a kamarádi  ze Slavie Praha  a další přátelé.

Obřad proběhl bez projevů a tak smuteční hosté na legendárního ragbyového  manažera, úředníka a bývalého trenéra pozdějších ragbyových hvězd Slavie Praha zavzpomínali každý ve svých vzpomínkách za hudebního  doprovodu  melodie z filmu Tenkrát na západě, užasné Cohenovy  písně Hallelujah  a dvou melodií vybraných  z folkloru z britských ostrovu. Na závěr za zvuku melodie, při  které zněly skotské dudy,  všichni ve stoje vzdali poctu ragbyové osobnosti, kterých v historii českého ragby zase tolik nenajdeme.

Českeragby.cz bylo u zrodu songu k poctě ragbistů. Jeho text zveřejňujeme ...

"Zůstane v našich vzpomínkách a  veselé  příhody s ním se budou vyprávět s úctou k němu. Ragbisty zarmoutil jen jednou a to  19. srpna  2017, kdy zemřel," zaslechli jsme po smutečním rozloučení  s osobností českého ragby s Jurajem Rázgou.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)