Ragbisté se v kostele rozloučili se Stanislavem Suchánkem, kde zazněla i ragbyová hymna

Ragbisté se v kostele rozloučili se Stanislavem Suchánkem, kde zazněla i ragbyová hymna
Přibližně stovka ragbistů, rodina a další přátelé zaplnili druhý lednový pátek  hlavní loď kostela Sv. Mikuláše v Praze ve Vršovicích, aby se zde rozloučili se Stanislavem Suchánkem, který na konci roku 2017 zemřel ve věku 71 let.

Při církevním pohřbu se za ragbisty s bývalým československým reprezentantem a s ligovým hráčem Sparty rozloučil  Karel Zeiner. V krátkosti připomenul Suchánkovy zásluhy pro rozvoj hry se šišatým míčem  v pražském klubu Sparty a jeho optimistický přístup ke všem a ke všemu.  V popředí kostelní lodě vyzdobené dlouhodobě jen  křížem a jediným obrazem v místě před oltářem přibyly  u  stolku  s fotografií ragbisty a s šišatým  míčem s emblémem slavného klubu ještě  věnce ve sparťanských barvách.

Ragbisté na závěr církevního rozloučení Stanislavovi Suchánkovi zazpívali ragbyový song Ragby hraj, který se zvlášť dobře nesl v místě, které má výbornou akustiku. 

"Bratr Stanislav zůstane v našich vzpomínkách," řekl mimo jiné farář a  zbývá  jen dodat, že veselé  příhody s ním se budou vyprávět s úctou k němu. 

"Ragbisty zarmoutil jen jednou a to  27. prosince 2017, kdy zemřel," zaslechli jsme po smutečním rozloučení  s osobností českého ragby.

Smutná zpráva ... Zemřel bývalý ragbyový reprezentant Stanislav Suchánek

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)