Ragbyový ligový tým RC Praga má nového trenéra Romana Šustera

Ragbyový ligový tým RC Praga má nového trenéra Romana Šustera
Po šesti letech v roli trenéra ligového týmu RC Praga končí angažmá  kouče  v nejúspěšnějším českém  ragbyovým klubu  Eduard Krützner mladší.  Jeho  trenérské působení   v Pragovce je v kronice vysočanských ragbistů popsáno jako úspěšné. Krütznerovi svěřenci vybojovali v patnáctkovém ragby v letech 2014 a 2015 mistrovské tituly a medaile brali i v předchozích i v následných letech. Třikrát v řadě byla Praga pod vedením Krütznera  také mistrem země v olympijské podobě hry se šišatým míčem v sedmičkovém ragby.

V posledních letech byli hráči Pragy rovněž členy reprezentačního  týmu a zasloužili se o návrat do druhé nejvyšší evropské soutěže skupiny Trophy  ME.

Místo hlavního trenéra RC Praga po Krütznerovi zaujme neméně zkušený kouč Roman Šuster, který v minulosti déle než deset let působil ve Francii , kde hrál v nejrůznějších klubech a po návratu do Česka asistoval Krütznerovi mladšímu v RC Praga a nedávno rovněž  Tomaszovi Putrovi u české reprezentace.

Roman Šuster je dvojnásobný Ragbista roku z let 2010 a 2011 a jako rojník má blíže v ragbyovém týmu k těm  těžším hráčům. Jeho asistentem by měl být bývalý reprezentant a dlouholetý kouč týmů nadějí Pragy Rudolf Novák.

"Na
plno čtyřikrát týdně začneme trénovat až v lednu 2018 a protože zatím neznáme termíny jarní části ligy, tak jsme si neplánovali ani krátkodobou přípravu v zahraničí. Těžko říci,  jak sezona bude probíhat. Po deseti letech se bohužel liga vrací už jednou k nevydařenému systému ligy jaro - podzim, s kterým Praga nesouhlasila, protože v tom  nevidíme  zvlášť velký přínos," řekl pro ragbyový magazín České ragby Roman Šuster.

Eduard Krützner mladší, který na předvánočním setkání členů klubu sklidil po převzetí pamětní trenérské plakety potlesk,  bude dál pracovat jako trenér, ale na Slovensku. Syn slavného ragbisty rovněž Eduarda, který po tátovi převzal i přezdívku  Medák, je totiž předsedou  Slovenské rugbyové unie a Slovensko nyní čeká  přijetí do světové rugbyové federace IRB a na Slovensku se chystají  vytvořit  lepší   podmínky pro slovenskou reprezentaci.

S odcházejícím trenérem Krütznerem po dvouletém působení ve funkci předsedy klubu skončil i Miroslav Fuchs, který dál bude pracovat pro klub jen jako kouč mladežnických týmů. Do funkce předsedy  RC Praga byl zvolený bývalý reprezentant Luděk Kudláček.

Nejúspěšnější český ragbyový klub Praga má nového předsedu Luďka Kudláčka

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 1.díl - podzim 2018

České ragby 1.díl - podzim 2018

23.11.2018 09:11:15

Česká ragbyová reprezentace žen i mužů se vypravila do Švýcarska. Úspěšnost byla padesátiprocentní, vyhrály jen ženy. České ragbistky vybojovaly historické vítězství nad Švýcarkami Čeští ...