Smutná zpráva z ragbyového mlýna ... zemřel ragbyový pedagog Vilibald Hervert z Říčan

Ragbyový klub Říčany s lítostí koncem července 2018 oznámil, že dne 13.července 2018 ve věku 74 let náhle zemřel ragbyový trenér, sportovní pedagog a učitel tělesné výchovy Mgr. Vilibald Hervert.

"Vilda vyrůstal a hrál ragby v Říčanech s generací hráčů vedenou Josefem Kohoutem, vojenská léta prožil v Dukle, poté vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu a milovanému ragby a sportování se věnoval celý svůj život," píše se v nekrologu uveřejněném na klubovém webu.

"V osmdesátých letech trenérsky a potom hlavně metodicky působil v našem klubu, kdy už tenkrát ve výchově hráčů vštěpoval trenérům i mladým ragbistům potřebu dlouhodobého, koncepčně uceleného vedení i vnímání tréninků a jejich příprav pro vyvážený rozvoj sportovce a jeho výkonu na hřišti. V letech 1988-1990 byl asistentem hlavních trenérů národního týmu seniorů, pracoval s juniory, vedl Trenérsko-metodickou komisy Československého svazu ragby. Přednášel na vysoké škole metodiku tréninků a byl jedním z posledních vysokoškolských pedagogů se specializací na ragby. V Říčanech potom učil na Masarykově klasickém gymnáziu tělesnou výchovu. Pravidelně jezdil na kole a s nordicwalkingovými holemi vyrážel do okolí Říčan do posledních dní svého aktivního života," je uvedeno v nekrologu. 

Českeragby.cz bylo u zrodu songu k poctě ragbistů. Jeho text zveřejňujeme ...

"Vildo, vzpomínáme na Tebe!" a další vyjádření soustrasti naskakují pod zprávu uvedenou na facebookovém profilu Rugby Clubu Říčany.

(jb, Rugby Club Říčany, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)