Smutná zpráva z ragbyovém mlýna ... Zemřel Radim Besztěkur

Smutná zpráva z ragbyovém mlýna ... Zemřel Radim Besztěkur



Zpráva o úmrtí Radima Besztěkura zaskočila bývalé spoluhráče a trenéry, kteří s ním hráli za jeden tým.

" Radim do Pragovky přišel zrovna v době, kdy jsme vyhráli tři mistrovské tituly v řadě. Nějak se nepohodl na Tatře a tak k nám přestoupil.  Tatrou jsme se tehdy dohodli, neboť by byla  velká škoda, kdyby nehrál.    Nastupoval na pozici rváčka, kde plnil roli tohoto muže v roji velmi svědomitě a důrazně. Byl pověstný tím, že mu málokdo utekl, protože skvěle skládal a byl také velmi rychlý. Za reprezentaci hrál jenom v mládežnických týmech a i do ačka byl vícekrát nominovaný do širšího výběru, jenže  v základní sestavě nikdy nenastoupil, patrně proto, že  tehdy byl na pozici rváček velký přetlak kvalitních českých hráčů,"  vzpomenul na oporu Pragy v osmdesátých a devadesátých let jeho trenér Eduard Krützner starší.



" Byl to hráč, který dokázal své spoluhráče zvednout,  když to bylo nejvíce potřeba. Je chvíle nastala, kdy se hráčům kolem něho se moc nedařilo. Začal  je tak  povzbuzovat,  že brzy přišel v utkání obrat. Radima znám i z nedávné doby, kdy si párkrát  zahrál i za pražské veterány. Po utkání patřil mezi baviče a nezkazil žádnou legraci. Je nám všem v klubu veteránů  smutno a při prvním našem utkání na Radima vzpomeneme smutnou tichou  minutou, " připomenul předseda klubu Old boys Praha Slávek Petras.

   Radim Besztěkur    ( *  12. února 1958  +  18. ledna 2014 )    


Bývalý ligový hráč klubů Tatry Smíchov a Pragy Praha,  ve kterých ve své sportovní kariéře získal dva mistrovské tituly v soutěži mužů.


Další sportovní zpravodajství rovněž na webu         


TMySQLDbLink: Table './ceskeragby/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='26d9374d-11d5-41e8-ab3d-05b1e71e64c1',`time`='8.324',`memory`='33.73' WHERE `id`='26d9374d-11d5-41e8-ab3d-05b1e71e64c1'