Evropské ragbistky včetně českých míří směrem na Kazaň, kde se hraje o účast na LOH v Tokiu

Evropské ragbistky včetně českých míří směrem na Kazaň, kde se hraje o účast na LOH v Tokiu
Olympijský kvalifikační turnaj  žen v Ragby Europe, který  se bude konat 13. a 14. července 2019 v Rusku na centrálním stadionu v Kazani, se tak trochu týká i českého ragby. Mezi dvanácti ženskými týmy je totiž i český sedmičkový výběr českých ragbistek.

Turnaj pořádáný  Rugby Europe a Rugby Union of Russia (RUR) totiž odhalí, který evropský tým se přímo kvalifikuje pro olympijské hry v Tokiu 2020 a které další dva týmy postoupí do další fáze olympijské kvalifikace. Aby bylo jasno. Vítěz turnaje v Kazani se automaticky stane účastníkem olympijského turnaje v Tokiu a ty týmy, které se umístí na 2. a 3. místě, budou si moci o účast na LOH 2020 zahrát na dalším kvalifikačním turnaji, který bude organizovat  World Rugby.

Jak se do tuctu účastníků turnaje v Kazani dostaly Češky?

O účastnících soutěže v Kazani se rozhodlo na  předkvalifikačních turnajích pořádaných Rugby Europe.

Sedm národních týmů: Francie, Rusko, Španělsko, Irsko, Anglie, Polsko a Itálie se  do Kazaně probojovalo na kvalifikačnímu turnaji  předcházející akci  Rugby Europe Sevens Grands Prix v Marcoussis.

Čtyři národní týmy Německo, Rumunsko, Česko a Švédsko do Kazaně vzešly podle umístění na seriálu Severské trofeje žen Rugby Europe v Budapešti a Lisabonu. 

Poslední účastník  kazaňského turnaje Moldavsko je v Kazaniu jako vítěz konference Rugby Europe Sevens pořádané v Záhřebu.

Týmy jsou v Kazani  rozděleny do tří skupin podle jejich pořadí po předběžných kvalifikačních turnajích.

Skupina A: Francie, Polsko, Itálei a Moldava
Skupina B: Rusko, Anglie, Neměkco a Švédsko
Skupina B: Španělsko, Irsko, Rumunsko a Česko

Češky zahajují v sobotu 13. července 2019  v 10:45 hodin   utkáním  se Španělskem, pokračují od 13:50 hodin utkáním  s Irskem a od 16:55 hodin s Rumunskem.

Tým reprezentačního  českého výběru byl sestaven z hráček nejlepších tuzemských týmu, které se na republikovém šampionátu 2019 v červnu 2019 umístily  v tomto pořadí: 1. RK Petrovice, 2. Říčany, 3. Tatra, 4. Sparta a 5. Dragon Brno.


Olympijský kvalifikační turnaj mužů  v Ragby Europe  se pořádá také ve stejných dnech 13. a 14.  července 2019 jako kvalifikace žen, jen turnaj neproběhne v Rusku, ale ve francouzském městě Colomiers.
V kvalifikaci v ragby o 7 hráčích pro Olympijské hry v Japonsku strartuje rovněž 12 týmů.
Národní týmy  Francie, Irsko, Anglie, Německo, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Rusko a Gruzie se probojovalo do kvalifikace ve Francii z Grand Prix v Moskvě. Dalšími účastníky jsou první dvě mužstva z turnajů ze Zagrebu a Zenice  Litva a Ukrajina a vítěz turnaje v Bělehradu  - Maďarsko.
Mužstva byla rozdělena do 3. skupin po 4 týmech.
Skupina A:  Francie, Portugalsko, Itálie a Maďarsko
Skupina B: - Irsko - Španělsko, Rusko a Ukrajina
Skupina C: Anglie, Německo, Gruzie a  Litva.
Vítěz postupuje automaticky na OH, dále druhý  a třetí tým se zúčastní kvalifikace pořádané World Rugby.
Všechny zápasy bude možno sledovat na webu Rugby Europe TV.

"Výkonnost české  reprezentace mužů  se rozhodně blíží možnosti účasti v kvalifikaci na příští OH, což by mělo být také cílem současných kormidelníků českého ragby, ale zatím na start na OH při současném rozložení sil  předních sedmičkových reprezentací, můžeme zapomenout," řekl k situaci v sedmičkovém ragby mužů legendární ragbisty Eduard Krüzner starší.

"Ženská česká sedmičková reprezentace se do druhé fáze  kvalifikace na turnaj do Kazaně probojovala, ale její umístění do třetího místa a tím pokračovat v kvalifikace, by bylo na úrovni zázraku," komentoval  Eduard Krüzner starší i šance ženské reprezentace a to navíc jsou jeho vnučky Adriana a Sandra jako hráčky RK Petrovic mistryněmi Česka a jeho syn Richard trenérem mistrovského týmu.
(ps, Českeragby.cz, obrázek: logo turnaje)

TMySQLDbLink: Table './ceskeragby/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='e8c8b19c-59e6-4a9b-b195-084c4c93d0dd',`time`='11.801',`memory`='32.88' WHERE `id`='e8c8b19c-59e6-4a9b-b195-084c4c93d0dd'