Ani ve druhém utkání na ME U18 čeští junioři nebodovali. Česko - Rusko 0:50

Druhé kolo Mistrovství Evropy juniorů rozhodovalo o závěrečných bojích. Ve finále se utkají dva dosud neporažené týmy Gruzie, která porazila Belgii 37 : 3 a Portugalsko, které ve výborném zápase porazilo Španělsko 32 : 12.  O třetí místo se tedy utká Belgie se Španělskem.

V boji o 5 - 6 místo bude hrát Rusko, které si lehce poradilo s českou reprezentací a zvítězilo 50 : 0 a Nizozemsko vítězstvím nad Rumunskem 31 : 0.

To znamená, že poslední soupeřem  českých ragbistů bude Rumunsko, i přes problémy současného rumunského ragby to bude nebezpečný tým, který nebude chtít určitě sestoupit.

  Junioři Česka zajisté získají mnoho důležitých zkušeností pro jejich další kariéru, včetně realizačního týmu a závěry a analýzy z  účasti Česka na Mistrovství Evropy by měly sloužit k hloubkovému odbornému rozboru úrovně mládežnických soutěží, Jednotného tréninkového procesu jak v klubech tak v Centrech formování talentované mládeže.

Je evidentní, že země jako Gruzie, Portugalsko, Španělsko, Belgie, Nizozemsko, ale i Rusko našly lepší recept na úspěšné formování svých mládežnických kategorií a máme se od nich co učit a uvést to do praxe.

Ceskeragby.cz rovněž uveřejnilo ...Při vstupu do evropského šampionátu čeští junioři prohráli s nulou. Česko - Gruzie 0:76
(Eduard Krützner senior, ceskeragby.cz, foto: Rugby Europe)