Číňanky v Monaku ve druhém duelu kvalifikace na OH smázly Češky 41:5 a na pětky 7:1

Českým  sedmičkovým  ragbistkám se v  kvalifikaci na OH v Paříži, jež probíhá v těchto dnech v Monaku, zatím moc nedaří. Po úvodní porážce s Polskem 7:24, ke které došlo první den, prohrály i  ve druhém utkání, ve kterém  podlehly horkým favoritkám celé kvalifikace Číňankám  5:41. Reprezentantky Číny nadělily Češkám sedm pětek, zatímco ony pronikly do brankoviště Asiatek jen jednou. Sedm chyb, sedm pětek, takový byl osud českých hráček v zápase, který byl v přímém přenosu vysíláný   na televizním kanálu ČT Sport, ale i po rozhlasových linkách na Radiožurnálu Sport.

Jen to pro zajímavost, tím, že se z Monaka komentuje  ragby opět v přímém rozhlasovém přenosu, došlo k navázaní na historický přenos z ragby  z roku 1968, který tehdy z Prahy odvysílal legendární hokejový komentátor   Stanislav Sigmund z  utkání Československo - Francie. Nyní ragby komentuje  specialista na lední hokej, judo a nyní i na ragby Petr Kadeřábek.

V sobotu 22.června 2024 odehrají ragbistky  od  14:00 hodin  duel Česko - Mexiko.


Monako   22. června 2024     Ragby                                                                                 

Monako  - Kvalifikace na LOH 2024 v Paříži

Utkání ve skupině  (druhé  utkání)

Česko - Čína  5:41  (0:19)  *  Pětky  1:7

Body: Anežka-Marta Sládková  (P) 5 -  Dou Xinrong (3P) 15, Chen Keyi (P,KP) 7, Hu Yu,  Yang Feifei a Wang Xiao (Všechny P) po 5

Česko:  Julie Doležilová,  Kristýna Plevová (C), Christine Tesařová, Kristýna Riegertová, Anežka-Marta Sládková, Vera Gartnerova, Jana Urbanova, Beata Dittrichova, Tess Braunerova, Anezka Skalová, Julie Durychova a Natalie Reitzova * Trenér Vít Chalupa.

Další utkání ...

Polsko - Mexiko   60:0  *   Pětky  10:0


   Ceskeragby.cz rovněž napsalo  ...


České ragbistky čeká v Monaku kvalifikace o účast na olympijském turnaji v PařížiLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: z TV přenosu)

(2024 /  88  / 22 /  05 / 07)