Medák podotýká ... v současné době máme pouze 13 klubů, které jsou schopné hrát XV ragby mužů

Několik novinek z polského ragby a ještě další informace z evropského ragby napsal pro ragbyový magazín ceskeragby.cz pan Ragbista, jehož přátelé oslovují Medáku, Eduard Krützner senior.


 Polský svazek ragby připravil pro své příznivce biografii všech polských  reprezentantů, kteří odehráli aspoň jedno  utkání za národní mužstvo. Publikace, která  měla uzavěrku na konci roku 2021, obsahuje okolo 200 jmen ragbistů hrajících za reprezentaci. Každý profil hráče obsahuje jeho  datum narození, infomaci za jaký klub (kluby) hrál, kdo byl jeho prvním trenerém a počet odehráných  mezistátních utkání a ještě kolik získal titulů v mistrovství Polska případně v kolika zemich také hrál a jeho další funkce v polském ragby. Bohužel takovou  biografii mužeme polským ragbistům jen závidět.  našemu ragby chybí a bude velmi obtížné něco podobného vytvořit.

V širším reprezentačním mužstvu Polska, které v Praze  odehrálo vítězné přípravné utkání 27:10, bylo  14 hráčů, kteří hrají v zahraničních klubech. Šest hraje na britských ostrovech, sedm ve Francii, z nichž jen jeden  hraje ve velkém klubu Provence Rugby - PRO D2 a ještě jeden hraje  ve švýcarském Servette Ženeva.
Vzhledem k situaci na Ukrajině odvolala Gruzie zápas s Ruskem v Championatu Rugby Europe. 
V současné době probíhá Mistrovství Evropy ragby vozíčkářů.
   Po nepochopitelném uzavření hřiště pro diváky na přípravné utkání národního týmu s Polskem, dostalo české  ragby další ránu, když Konference klubů pořádaná VV ČSRU na  sobotu 26. února 2022, byla pro absolutní nezájem ze strany členské základny, odložena.  Mám vážné obavy, že tolik důležitá úzká spolupráce mezi kluby a VV, která je zásadní podmínkou k úspěšnému rozvoji našeho sportu, je značně narušena.  Fakta jsou neúprosná, první liga v Čechách má pouze 1 klub - RK Petrovice, který je schopen v soutěži startovat pouze se svými odchovanci, ostatní účastníci jsou slepence klubů pod hlavičkou "společenství".  Zkušenosti z ženského ragby prokázaly, že "společenství" rozhodně nevedou ke zlepšení úrovně soutěže, ale právě naopak. První liga na Moravě má pouze čtyři  kluby, takže cíl Strategického plánu unie, že budeme mít 25 - 30 týmů ve třístupňových soutěžích nám vůbec nevyšel. Naopak nás postavil před trpkou pravdu, že v současné době máme pouze 13 klubů, které jsou schopné hrát XV ragby mužů a v ženském ragby je situace ještě daleko horší, tam už žádný klub nepostaví XV tým," napsal pro ceskeragby.cz Eduard Krützner senior.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .( Eduard Krützner senior pro ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)