Na Pyrenejském poloostrově nyní tamější ragbisté hrají skvělé ragby. Zvykejme si na to!

Druhý březnový víkend se odehrála dvě utkání zařazená  do elitní skupiny ME ročníku 2021. Oba zápasy Championatu Evropy byly  vyrovnané. Týmy  z Pyrenejského poloostrova Portugalsko proti Rumunům a Španělé proti Gruzii si duely prohrály svými chybami až v závěru osmdesáti minut hry.

Medákův komentář ...

„Portugalsko vedlo s Rumunskem ještě v 73.  minutě 27 : 14. Měli míč pod kontrolou, ale prohráli své dva nejdůležitější auty ve 22 m Rumunů. Ti jako zkušenější a s lepší fyzičkou toho dovedli využít a položili dvě pětky a vyhráli tak 28 : 27. Pro nešťastné Portugalce to byla krutá porážka, ale jejich herní projev byl lepší než silové ragby Rumunů.

Ve druhém napínavém utkání byli Španělé Gruzíncům velmi vyrovnaným soupeřem a o vítězství i v tomto zápase rozhodla větší zkušenost a také fyzička. V poločase byl stav 10 : 10, ve druhém poločase byli Španělé trochu přemotivovaní, což přinášelo zbytečné chyby. Zápas rozhodla chyba Španělského vazače, který po výkopu Gruzínců po snížení stavu TK na 16 : 18, udělal zbytečný předhoz. Gruzínci  byli lepší ve mlýně a položili další pětku, takže v 67. minutě byl stav 16 : 25. V 70. minutě ještě  Španělé snížili TK na 19 : 25 a do konce utkání měli míč pod kontrolou, ale důslednou obranu Lelos ani po velkém tlaku na 5 m Gruzie už nepřekonali.

Obě utkání prokázala, že úroveň ragby ve Španělsku i v Portugalsku v poslední době jde neustále nahoru a blíží se doba,  kdy budou borci z Pyrenejského poloostrova  porážet týmy z východu, včetně Gruzie.

A ještě poznámku k diskutovaným otázkám, zda by neměla Gruzie nahradit Italy v Poháru šesti národů . Nyní ve srovnání s výkonem Gruzínců v Madridu, vyznívá jasně pro Squadru Azzuru," okomentoval dění v Championatu Evropy Eduard Krützner senior, jemuž ragbisté říkají Medák.