Ragbisté spouští v olympijských sedmičkách novou rozvojovou soutěž pro týmy pěti kontinentů

Ragbisté spouští v olympijských sedmičkách novou  rozvojovou soutěž pro týmy pěti kontinentů
"Možná to nevíte, ale  zástupci World Rugby přišli se zajímavým projektem II.Divize Sevens Series, pro rozvoj ragby o "7" hráčích, který odstartuje v příštím roce. Ten projekt  se bohužel netýká českých ragbistů a patrně léta se jich týkat nebude, protože nejsme schopni provést důkladnou analýzu stavu českého  "7" ragby," napsal ve svém komentáři Eduard Krützner starší.

"Pročetl jsem si příspěvky zástupců klubů, které hrály v Českém poháru. Soutěž má velkou výhodu, že je natolik otevřená, že si v ní může zahrát ragby kdo chce, to je určitě záslužný čin. Bohužel  tato "open" soutěž nám neformuje dostatečně kvalitní hráče pro české  výkonnostní "7" ragby. Chtělo by to přece jenom jakýsi pevný systém, pro větší motivaci startujících? Stále jsem přesvědčen, že pro typy hráčů, kteří v této soutěži startují, by bylo daleko účelnější, aby se hrála soutěž o "deseti" hráčích. Kdo sleduje současné "sedmičkové" ragby, určitě ví, že je to rychlostní sport, který od hráčů vyžaduje výbornou fyzickou zdatnost s výbornou individuální technikou," míní Medák.

"Soutěž "sedmiček", o které jsem se zmínil,  bude zahájena 16.února 2020 ve Viňa del Mar (Chile) za účasti těchto zemí: Brazilie, Chile, Německa, Itálie, Hong-Kongu, Jamajky, Japonska, Papuy Nové Guineay, Portugalska, Tongy, Uruguaye, Ugandy a Zimbabwe, tedy pouze tří zemí z Evropy, což svědčí o velkém rozvoji ragby ve zbytku světa. Druhý turnaj bude uspořádán o týden později v Montevideu v Uruguay  a osm  nejlepších mužstev ze dvou turnajů se kvalifikuje na finální turnaj v Hong-Kongu, kde se bude hrát o konečné umístění  ve dnech 3. až 5. dubna 2020.  Je to rozhodně zajímavý projekt, který určitě pomůže rozvoji "7" ragby, zejména v Jižní Americe, ale i v Africe a Oceánii. Už méně však v Evropě," uzavřel svůj komentář legendární ragbista, kterému jeho přátelé říkají Medák.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)