Ragby ve světě je v pohybu. Tak se na ten pohyb podívejme ...

Ve finále Evropského Heineken Champions Cup 2020/2021 se utkají dvě přední francouzská mužstva Stade Toulouse a Stade Rochelle. Finále  22. května 2021 začne od  16:45 hodin GMT v Twickenhamu. Příznivci ragby mohou očekávat velké utkání, neboť  obě mužstva s řadou reprezentantů praktikují moderní útočné ragby.


Alun Wyn Jones
byl zvolen kapitánem British and Irlands Lions pro turné do Jižní Afriky, na kterém  koncem července a začátkem srpna sehrají 3 testmače. Pokud to nevíte, tak Jones je kapitánem Walesu, který letos zvítězil v Poháru 6 zemí. Kapitán Walesu  odehrál 157 těžko dosažitelných mezistátních zápasů a v pětatřiceti  létech je stále oporou svého mateřského klubu Osprays.

Nejlepší hráč roku 2019 jihoafričan Pieter Du Toit ve 29 letech podepsal smlouvu s japonským týmem Toyota.
Francouzská reprezentace
má schválené turné do Austrálie, kam odcestuje  v červenci 2021 a podzimní domácí testmače 6.listopadu 2021 s Argentinou, 13.listopadu 2021 s Gruzií a 20.listopadu 2021  s All Blacks.

Bývalý francouzský reprezentant v kopané, brankař Gregory Coupet se vyjádřil k současnému stavu světového fotbalu. podle Coupeta se fotbal musí inspirovat hodnotami a mentalitou ragbistů !!


René Bouscatel byl zvolen do čela francouzské Ligy National Rugby, která hájí zájmy klubů. Návrh na rozšíření TOP 14 na TOP 15 nebo TOP 16, Liga odmítla, zejména z důvodu velkého herního zatížení hráčů. Autor zajímavostí ze světa se domnívá, že podobná Asociace klubů, která by rozhodně prospěla rozvoji i atmosféře v českém ragby už léta chybí v  Česku. 
Rostoucí popularitu ragby ve světě potvrzuje také jižní Amerika, kde byla zahájena nová profesionální soutěž pro mužstva z Argentiny (Jaguars), Paraguay (Olimpia), Uruguay (Peňarol), 
Chile (Silknam), Brasilie (Cobras) a Kolumbie (Cafeteras). 

Profesionální soutěž už má také severní Amerika, ve které budou startovat týmy z USA a Kanady.

(Eduard Krützner senior, ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)