Čeští ragbisté potěšili své příznivce výhrou nad Polskem

Domácí tým zahájil zápas náporem, ale z desetiminutového tlaku nic nevytěžil a v dalším průběhu hry  neuspěl ani Pavel Vokrouhlík při  dvou trestných kopech. Dokonce ještě tři minuty před koncem poločasu byl stav 0:0, ale pak se předvedl Hotowski. Polský útočník  totiž  vystihl při dobře vyhlížející akci českého týmu přihrávku mezi domácími hráči,  zachytil míč  a běh přes celé hřiště zakončil položenou  pětkou, po které hosté proměnili i kop. Příjmení polského úspěšného útočníka láká  k názoru, že v tu chvíli bylo alespoň do poločasu  hotovo, ale nebylo.
Češi  dokázali ještě před přestávkou vyrovnat, když  akci celého útoku korunoval položenou pětkou Petr Okleštěk a přesný kop přidal Pavel Vokrouhlík.
Stejný hráč si po změně stran vzpomenul na své loňské výkony z Varšavy a dvěma nařízenými trestnými kopy získal pro domácí tým  vedení a 6 bodů, i když soupeř se také jednou trefil z trestného kopu. Rozhodující  moment utkání se zrodil  tři minuty před jeho koncem, kdy parádní kousek divákům předvedl zadák Jan Rohlík. Říčanský hráč nalezl skulinu v polské obraně a když se  prokličkoval  s míčem v ruce až do polského   brankoviště, rozbouřil hlediště.  Následný kop proměnil Čížek, který vystřídal zraněného Vokrouhlíka.
Jelikož na hřišti Tatry nemají ukazatel času a ani si jej pro utkání nepůjčili třeba od Pragovky, těžko byste našli   v hledišti někoho, kdo by  se před koncem zápasu  nepodíval na hodinky s očekáváním  jeho  konce. Soupeř se totiž nevzdával a  zápas dokonce zdramatizovat. Byl to opět   Hotowski, který svojí druhou pětkou naštěstí už jen snížil na konečný  rozdíl pěti bodů. Poláci si z Prahy odváží bod za těsnou porážku a Češi mají čtyři body do tabulky, kterou neuvádíme, neboť by obsahovala jen tento zápas. Další týmy II. divize Německo, Nizozemsko, Moldavsko a Belgie hraji svá utkání v pozdějších termínech.
"Poláci po  poločase vyměnili celou první řadu roje a hrát proti čerstvým borcům v roji celé utkání, to nám vzalo hodně sil. Vydrželi jsme a vyhráli," pochvaloval si český kapitán Roman Šuster. Trenér Martin Kafka byl rád, že jeho tým hrou ukázal nový směr českého ragby. Hráči se drželi trenérových pokynů, jejichž upřesňování  občas slyšel z lavičky  celý stadión.  "Nebylo vůbec snadné zvítězit, Poláci byli silný soupeř," poznamenal  Martin Kafka.

Česko - Polsko 20:15 (7:7)
Pětky 2:2 * Body: Vokrouhlík 8, Okleštěk a Rohlík po 5, Čížek 2 - Hotowski 10, Chartier 5 *  Rozhodčí: Beuriot (Francie), Rázga (Česko), Szczepanski (Polsko) * Diváci: 700.
ČESKO: Šuster (C), Kutil, Šťastný (Benda), Voves, Holovský, Madry, Procházka Jakub, Černý, Roche, Vokrouhlík (Čížek), Schlanger (Sulamanidze), Okleštěk, Kolář, Jirman Milan, Rohlík   -   Trenéři: Kafka a Oswald.

Další informace s postřehy a fotografiemi připravujeme a uveřejníme v následném týdnu. "Přátelé, zůstaňte u svých počítačů," radí Petr Skála

Historie vzájemných zápasů od vzniku České republiky
9.10.2010                              Praha                                    Česko - Polsko                                  20:15                   ME divize II
17.10.1993 Vyškov Česko – Polsko 19:18 ME FIRA

Další příspěvky na jiných webových stránkách ...

Novinky.cz (10.10.2010)
SKÁLA,P.: Čeští ragbisté potěšili své příznivce výhrou nad Polskem
Klikni a uvidíš celý článek !!!

Další příspěvky na webových stránkách ...

SKÁLA, P. : Na ragbyovém hřišti v Sochaczewu místo utkání probíhala mše (10.4.2010)
Klikni a uvidíš celý článek !!!  ...

SKÁLA, P
. : Čeští ragbisté se neprokopali ode dna tabulky: Česko - Belgie 16:19 (3. 4. 2010)

SKÁLA, P. : Čeští ragbisté prohráli s Moldavskem 30:45    (14. 11. 2009)

SKÁLA, P. : Belgie - Česko 15:15    (14. 03. 2009)