Foto Martin Malý aneb před čtyřiceti lety poprvé na ragby
" Tehdy jsem už psal ragbyové články do Lidové demokracie a Mladé fronty. Potřeboval jsem fotografii z tohoto utkání a protože jsem tehdy nefotografoval z jednoduchého důvodu, protože  jsem neměl čím. Tak jsem požádal jednoho z mála fotografů, kteří tam byli, o pořízení  potrétu Jaromíra Kourka. Tím klukem byl tehdy Martin Malý, který se  prvním rokem učil být profesionálním fotografem. Jeho fotka Jaromíra Kourka uveřejněná později v Lidové demokracii, byla jeho prvním zveřejný  snímek. Marlin Malý je nyní uznávaným fotografem fotografující třeba pro fotbalový klub Slavie Praha, Magistrát hlavního města Prahy a jiné instituce. Docela jsem měl šťastnou volbu a těší mě, že jsem s ním tehdy spolupracoval. Jeho snímky z ragby, ale i z dívčí kopané, doprovázely v minulém století mé  články v Lidové deomkracii a v Mladém světě, " dodal  editor webu Českéragby.cz Petr Skála.


Martin Malý  24. prosince 2013 na Staroměstském náměstí při fotografování rozlévání rybích polévek radními Prahy (Foto: Petr Skála)

 " Docela dobře si to utkání pamatuji. Ostatně můj tatínek sám ragby hrál a proto jsme se oba přišli na ragby podívat. Skutečně jsem tehdy v říjnu 1973 poprvé fotografoval ragby. Ty snímky odpovídají tehdejšímu mému vybavení a zkušenostem. Od té doby jsem pořídil  tisíce záběrů a mám  stovky filmů a negativů z ragbyových utkání, které mám  umístěné v mnoha krabicích,"  zavzpomínal po čtyřiceti letech  pro Českéragby.cz  Martin Malý.

Reprezentační tým československých ragbistů o přestávce utkání Československo - Jugoslavie 32:3  (Foto:  Martin Malý)
Další sportovní zpravodajství rovněž na webu