Sedmdesátiny ragbyového barda Juraje Rázgy

Mladší z bratrů Rázgů Juraj se po aktivní hráčské dráze, ke jej přivedl v roce 1962 bratr Milan,  začal
věnovat jako trenér a funkcionář mládežnickým týmům  Slavie Praha. Jeho svěřenci tvořili také sestavu mistrovského  týmu, který v roce 2010 vyhrál ligu. Z nich si nejméně deset   již zahrálo za reprezentaci.

" Ragby je sport, který mi hodně dal, a tak jsem se snažil mu to zase vrátit," řekl pro Prvnizpravy.cz čerstvý sedmdesátník Juraj Rázga, který kromě trénování byl dlouho sekretářem klubu, dále generálním sekretářem České rugbyové unie a dříve i nyní organizačním pracovníkem u juniorské i seniorské reprezentace.

" Už jsou do ragbyového dění zapojeni mladší třeba můj syn Matěj, který je mimo jiné i mezinárodním ragbyovým  rozhodčím," řekl k současným aktivitám bývalý pracovník  Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy.

Narozeniny Juraje Rázgy, na které byly Prvnizpravy.cz pozvány, se slavily, kde jinde, než na ragbyovém hřišti Slavie Praha v Edenu, které bylo vybudováno s obrovským přičiněním právě Jurajova bratra Milana Rázgy a také  samotného  jubilanta.  "K ragbyové historii patří samozřejmě naše  hřiště v Tróji, ale to ustoupilo výstavbě komunikací na trojské straně Vltavy. Proto došlo k přestěhování do Edenu, kde se odvíjí nová historie klubu, který je nejstarší v Praze," podotkl Juraj Rázga.

"Jurajovo  jméno by mělo být vytesáno nebo alespoň jeho jmenovka by měla být umístěna v klubovně na  stěně vedle pohárů a dalších plaket připomínající historii klubu a  slavných  ragbistů, kteří se zasloužili o ragby ve Slavii Praha," podotkl pro Prvnizpravy.cz  jeden z nejstarších žijících ragbistů Slavie  Milan Bělohlávek.

  
Napsali jinde ...

Prvnizpravy.cz ( 4.3.2012)

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)