Sokolové nacvičují na hřišti Slavie Praha v Edenu

Trávník v Synot aréně v Praze v Edenu je osazený mnoha tisíci značek, na kterých budou 5. a 6. července 2012 cvičit několik tisíc cvičenců patnáctého Sokolského sletu.

Stejný počet značek je i na trávníku, kde se hraje již několik let ragby.

"Spolupráce se sokoly sice byla trochu těžkopádná zásluhou hůře komunitativní agnetury, která Slet  pro Sokol pomáhá organizovat, ale po urgenci přímo u náčelnika Sokola, se vše dalo do pohybu. Na ragbyovém trávníku je neskutečně mnoho hřebů se značkami a tak trávník budeme muset nechat projít s hledačkami kovů, ale to jsou jen technické náležitosti, které nastanou až po Sletu. Jinak si činnosti Sokola osobně moc vážím. Je to organiazce, která vychovává a vede mládež ke sportu a k určitému postoji k hodnotám," řekl pro Českéragby.cz předseda ragbyového klubu Slavie Praha Petr Ryvola.

Připomeňme si ještě, že jen jeden z téměř tří desítek českých ragbyových klubů  je v Sokole a tím  je klub Sokol Mariánské Hory, který má sídlo v Ostravě. Tento klub je známý svojí péčí o mládež a má i tým žen. I v Ostravě tedy slaví 150 let své organizace.

Ale to není všechno. V jistou dobu se Sokol Pražský, založený rovněž v roce 1862 jako Sokol, jmenoval TJ Praga Praha a  tak v sokolské tradici ve své době velké slávy pokračovali i ragbisté Pragy.

"Popřejme sokolům, aby se jim Slet vydařil," řekl pro Českéragby.cz sekretář České rugbyové unie Pavel Chaloupka, který zhlédl i akademii ve sportovní hale v Praze v Holešovicích Sokol  Gala .

Hřiště Slavie Praha pro ragby v Praze v Edenu (foto: Petr Skála)