Ragbisté Mountfieldu Říčany přezimují šestí s vyhlídkou na play off

Ragbisté Říčan po třech výhrách a šesti porážkách přezimují na šestém místě jen se 14 body. Středočeši totiž při stejné bilanci porážek páté Slavie (16 bodů)  a čtvrté Sparty (17 bodů) získali během devíti utkání jen dva bonusové body.

Zda se Říčanům podaří na jaře  postoupit na čtvrté místo znamenající postup do play off, je pro Středočechy zatím velmi smělá otázka.

Mountfield provázela na podzim početná marodka,  i když už  na poslední extraligový zápas se na hřiště vrátil  hrající asistent trenéra  Jan Rohlík. Jeho přítomnost na trávníku však neodvrátila porážku od v Říčanech hostujícího Vyškova.

V poslední minutě před přestávkou sice  Jan Rohlík pětkou a Jan Kučera proměněným kopem snížili skóre v poločase na 7:15, ale to bylo ze strany domácích borců všechno. Vyškov po změně stran položil ještě jednu pětku a celkově vyhrál 20:7.

„Těžké utkání,měli jsme dost obavy, za Říčany už nastoupil Rohlík a zadák Nevický, ale nakonec se ukázalo, že jsme dokázali domácí udržet, řekl bych, že jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou, “ konstatoval po utkání  trenér Vyškova Pavel Pala.

"Ve druhém poločase jsme měli obrovský tlak, chtěli jsme zvrátit výsledke utkání,  ale jak už to tak bývá a říká se – nedáš, dostaneš. Tak to bohužel platilo,“ zhodnotil utkání na webu Říčan  trenér  Říčan Martin Javůrek.

RC MOUNTFIELD ŘÍČANY – JIMI RC VYŠKOV 7:20
Říčany (15. listopadu 2014)  stadion Josefa Kohouta
Poločas 7:15 * pětky 1:3 * rozhodčí Heřman – Haitman, Charvátová * ŽK Polášek (ŘÍČ) – Procházka (VYŠ)
Body: Rohlík 5, J.Kučera 2 -  Doležel 5, Gibala 5, Procházka 5, M.Kovář 5 (1KP,1TK)