ČT SPORT přirovnal čin skotského fotbalisty, který rozkopl hlavu českému brankáři, k ragby


Fotbalový brankář Slavie Praha Ondřej Kolář nedohrál  odvetné utkání osmifinále Evropské ligy proti Rangers FC, protože slávistického brankáře vážně zranil hráč skotského týmu  Kemar Roofe.

Roofe za svůj zákrok, kdy brankářovi kopačkou málem ukopl hlavu, obdržel v 61. minutě utkání červenou kartu. Slávisté na hřišti Skotů zvítězili 2:0 a postoupili do čtvrtfinále.

Zraněný Ondřej Kolář následný den  po příletu do Prahy se v Ústřední vojenské nemocnici podrobil kontrolnímu vyšetření. Bylo provedeno CT vyšetření hlavy, které potvrdilo zlomeninu v oblasti čelní dutiny vlevo. Po domluvě s odborníkem na čelistní a obličejovou chirurgii bylo v první etapě rozhodnuto o konzervativním postupu a zadána výroba ochranné kevlarové masky. 

Ondřej Kolář zůstává v domácím léčení, nezúčastní se nejbližšího zápasu a také ani následujícího reprezentačního srazu.

Fotbalisté Rangers FC po celé utkání hráli tvrdě až brutálně a ke konci utkání neunesli prohru. Proto
SK Slavia Praha podala trestní oznámení skotské Policii prostřednictvím Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii za fyzické napadení hráče Ondřeje Kúdely. Kúdela byl pronásledovaný Skoty za údajně rasistickou urážku.  

V průběhu přímého přenosu ČT Sport ze Skotska  a při následné pozápasové besedě z pražského studia televizní diváci brutální zákrok na slavistického brankáře několikrát viděli z opakovaných záběrů.  V jednu chvíli kdosi ve studiu popsal  krutý faul hráče v dresu Rangers, který zákeřně proletěl nad trávníkem  s kopačkou s  kolíky namířenými proti obličeji Koláře,   jako prvek z ragby.

Jak říkám ...

„Na ragbyová utkání Poháru šesti národů, který  se od února do března hraje mimo jiné také ve Skotsku, by se měli podívat především "rádobyodborníci", kteří fotbalové utkání Rangers - Slavie přirovnali  k ragby. Pozorně se prosím dívejte - takové prasárny, co jste viděli při fotbale,  tam nebudou a po utkání se hráči  nemlátí  navzájem," napsal na facebooku ostravský ragbyový rozhodčí a funkcionář Dalibor Čech.

„Ragby se věnuji jako hráč, trenér, funkcionář a také i jako delegát při mezistátních utkáních přes šedesát let a nikdy jsem takový faul, jaký jsme viděl na slavistického brankáře, v ragby neviděl. Ragby je sport sice tvrdý, ale rozhodčí dbají na zdraví hráčů a  přísně posuzují nedovolené zákroky. Pak se také ragby hraje vždy v duchu fair play. Jsem přesvědčený, že kdyby náhodou nějaký ragbista podobný faul jako byl k vidění při fotbale ve Skotsku, udělal,  byl  by doživotně vyloučený," komentoval popletené srovnání fotbalu a ragby Eduard Krützner senior.

(ps, ceskeragby.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)