Proč měli hosté při utkání Česko - Nizozemsko v hledišti převahu aneb kdo přepálil vstupné?


  V Praze se v těchto dnech  hrají dvě ME najednou, které kladou na tuzemské  funkcionáře velké nároky a to je neomlouvá, že se  této velké příležitosti úspěšně propagovat české  ragby u širší veřejnosti, nevyužívá.  Prakticky zcela prázdné tribuny, nejsou  pro účastnické země, které sledují zápasy na Rugby Europe TV, dobrou vizitkou o velkém nadšení a elánu pro ragby v Česku," napsal ve svém komentáři Eduard Krützner senior.

   Česká  "Dvacítka" se utkala v neděli 12. listopadu 2023 večer s Nizozemci a nepřesvědčila, protože prohrála vysoko  7:50. Taktika neustálých kopů se českým borcům neosvědčila, tým postrádal útočný herní systém, ve kterém by mohl využít rychlých útočníků," tak hodnotil úvodní utkání českých reprezentantů do 20 let na domácím evropském šampionátu Eduard Krützner senior.  


  To byl fakt, s kterým se nyní asi nedá nic moc dělat. Horší byla jiná skutečnost a to atmosféra, která provázela toto utkání. Po celou dobu duelu totiž bylo více slyšet nizozemské příznivce než české diváky, kteří i když se ozvali a volali "Češi, Češi!" byli okamžitě přehlušeni skupinou v oranžových oděvech oblečených Nizozemců s bubnem, s vlajkou své země. Šlo převážně o hráče U18, kteří hráli své první utkání o den dříve a na stadion se dostali před účastnickou  akreditační kartu.  Kde zůstali čeští fanoušci ragby a proč tu nebyla například děcka z pražských klubů se svými trenéry? Kde zůstali nadšení fanoušci sledující v televizi nebo dokonce na vlastní oči zápasy před několika týdny  MS ve Francii? Možná je odradilo i neskutečně přepálené v stupné ve výši 400 korun.
Na otázku zaslechnutou v hledišti:  Který idiot přepálil vstupné? ...  by ragbisté z tuzemských klubů rádi znali odpověď.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála z otevřených zdrojů  pro Ceskeragby.cz , koláž Petr  Skála)

(2023 / 156 /  36 /  18)