Rozlosování tříapůlměsíčních ragbyových soutěží zveřejněno jen 43 dnů před zahájením

Zatímco fotbalisté kdejaké pralesní soutěže znají v srpnu rozlosování své soutěže až do června následného roku, ragbisté a příznivci  ragby se s rozlosováním svých do čtyř poloh rozdělených tříapůlměsíčních  ragbyových soutěží  dozvěděli až 43 dnů před jejich spuštěním. 

Tohle však není jediná rarita. Podle nepotvrzených informací by se první dvě kola extraligy měla hrát na umělém trávníku v Praze na Markétě, což,  když se podíváte, že ve druhém kole by měla k utkání Dragon Brno - Vyškov do Prahy na Markétu přijet přes celou republiku na své náklady obě moravská družstva, je neekonomické. 

Třiapůlměsíční nejvyšší a také nižší ragbyové soutěže jsou v tomto sportu evropským unikátním jevem hodným zápisu do knihy  sportovních kuriozit se všemi pachateli, tedy včetně jmen funkcionářů s klubovou příslušností, kteří tuto soutěž  navrhli a delegátů z ragbyových klubů Valné hromady, kteří s tím souhlasili.

Všimněte si, že všechny soutěže od té nejvyšší extraligy až po tu druhou ligu hrají o šesti účastnících až na tu poslední patrně třetí ligu, kterou hraje jen pět týmů.  

Nejblíže to mezi soupeři budou mít týmy Pragy a Sparty ležících od sebe 30 minut volné chůze kolem Rokytky a nejvzdálenější to budou mít týmy hrající druhou ligu Havířova a Českých Budějovic a Nýrska.
Následující rozlosování i když je nadepsané jako 2. liga mužů tak vězte, že to určitě druhá liga nebude, když už jste si před chvílí rozlosování druhé ligy  přečetli. Domluvme se, že následující rozlosování bude  3. ligy.


Článek kromě  informace o jarním programu domácích ragbyových soutěží, které byly vzhledem k možnostem klubů ve snaze zviditelnit svoji činnost a přilákat na svá utkání co nejvíce svých příznivců  a také zaujmout své sponzory, aby   investovali   do ragby nějaké finance vydány pozdě jen 43 dnů před jejich startem, obsahuje i komentář  redakce na tuto soutěž, který je všeobecně známý.

Soutěž je zjevně unikátně krátká, navíc začíná vzhledem k očekávanému únorovému počasí, ale i krátké tréninkové pětitýdenní přípravě hráčů na ni příliš brzo. Plánovaný začátek soutěže zatěžuje už tak napnuté rozpočty klubů, které minimálně v jednom utkání odehraném na centrálním hřišti ztratí možnost zviditelnění svých sponzorů na svých hřištích a zatíží některé klubové pokladny za nelogické cestování.  

Ragbyový  magazín Ceskeragby.cz, jak možná nevíte, funguje jen na základě dobrovolného tedy neplaceného nadšení   zato za každodenní několikahodinové profesionální práce počínaje  sportovními publicisty, přes skvělé fotografy až po legendární ragbyové znalce a komentátory. Proto je Ceskeragby.cz uváděné jako častý zdroj informací z domova i ze světa ragby v jiných mediích nebo jako iniciátor dalších akcí zviditelňující česke ragby.  Je zřejmé, že zejména s komentáři nemusí všichni čtenáři  souhlasit, ale ohlasy, které jejich autoři dostávají při osobních setkáních, potvrzují, že web Ceskeragby.cz má svůj smysl. Není pravda, že nedáváme místo názorům i druhé straně, pokud je schopna je formulovat a odeslat nám, zveřejňujeme je.   Inu, kde jinde to je !! Jen na webu Ceskeragby.cz !!!Líbil se vám nebo nelíbil článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ...
zde .
(Petr Skála proCeskeragby.cz , foto a koláž Petr  Skála)

(2024 / 02 /  00 /  00)