Slzy po utkání, ve kterém Češi uhlídali před Rumuny své brankoviště a přesto prohráli 15:18

Český ragbyový tým osmnáctiletých ragbistů ve druhém utkání o celkové páté až osmé místo na evropském šampionátu, který nyní probíhá v Praze, sice ubránil před Rumuny své brankoviště, ale přesto prohrál rozdílem jediného neproměněného trestného kopů 15:18. Rumuni sice, jak už víte,  nedobyli české brankoviště, ale zato proměnili ze sedmi nařízených kopů šest. První poločas se hrál v plné spokojenosti domácích borců, kteří po položené pětce a proměněném následném a trestném kopu vedli 10:0, ale ještě na konci prvního poločasu Rumuni snížili na 10:3.

K zajímavé sitaci došlo v prvním poločase,  kdy skotský rozhodčí Rob Mac Dowell se chystal vyloučit rumunského rojníka Nicu, který kopnul českého ragbistu do hlavy, ale ve své kapse nenašel červenou kartu a tak vyloučení Nicy, bylo oznámeno hlasatelem až na začátku druhého poločasu.

Rumunský  tým však do druhé půle nastoupil sice oslabený, ale zato hodně nadupaný odhodláním, nic svému soupeři neodpustit. Rumuni tak velmi důrazně kosili  všechny snahy o útok ze strany  českých ragbistů už v samotném zárodku a trestali všechny chyby úspěšnými kopy, které proměňoval kopáč Mitrea z hodně od české branky vzdálených míst.

Rumuni českým hráčům brali míč zejména po situacích, kdy jim vypadl po  nepřesných přihrávkách a to způsobilo, že mezi českými  zbytečně zbrklými borci propukla nervozita a tak není divu, že docházelo k dalším nepřesnostem.   Českému týmu se ke konci utkání za nepříznivého stavu  10:18 sice ještě podařilo  snížit na 18:15, ale k vyrovnání už nedošlo. Přitom by stačilo  k vítězství jen vyrovnat trestným kopem, což při příznivém poměru položených pětek 2:0 by poslalo tuzemské borce k utkání o páté až šesté místo. Takhle je v sobotu 18. listopadu 2023 bude čekat jen zápas o sedmé místo se Švýcarskem.

Po utkání nezapomněli čeští hráči potleskem poděkovat  divákům, kteří je po celou dobu povzbuzovali. Po utkání hráči poraženého týmu  nezakrývali ani slzy většinou v náručích svých blízkých jako například vazač Kryštof Berounský, kterého  utěšoval o dvanáct let starší bratr, hráč české seniorské reprezentace Karel nebo Hugo Žák, kterého utěšoval zase o jednapadesát let starší tatínek Zdeněk.