Smutná zpráva z ragby ... Zemřel dlouholetý reprezentant a hráč Pragy Antonín Farkač

Ragbyový klub Praga Praha s lítostí zveřejnil  smutnou zprávu o úmrtí svého ligového hráče a bývalého československého reprezentanta Antonína Farkače, který koncem padesátých a v průběhu šedesátých   hrál také za československý reprezentační tým. 

Antonín Farkač po roce 1968 odešel do zahraničí, kde působil ve Švýcarsku. Do vlasti se vrátil v roce 1990 a od té doby se zajímal o dění svého mateřského ragbyového klubu, kde byl častým divákem utkání vysočanských medvídků.

Antonín Farkač zemřel v nedožitých devadesáti letech v umělém spánku v Domově seniorů v Praze.


  Jak říkám ...

"Tonda byl výborným atletem a s ragby začal stejně jako já v roce 1956. Uměl stovku zaběhnout za  11 vteřin a  měl dobrý side-step a k tomu ještě aktivně skládal. S Pragovkou získal čtyři  mistrovské tituly, hrál úspěšně v Poháru Mistrů evropských zemí a sehrál řadu zápasů za reprezentaci. Patřil do zlaté éry Pragovky, kdy dosahovala velmi dobrých výsledků na mezinárodním poli s předními evropskými celky.  Odešel do nebeského týmu po krátké nemoci ve věku nedožitých 90 let.," zavzpomínal pro  ragbyový magazín Ceskeragby.cz Farkašův spoluhráč z klubu i z reprezentace Eduard Krützner senior.

    Antonín Farkač     *  1.  září 1933  +  24. února 2023    
(Petr Skála  pro Českéragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 28  /  7 /  3  )