Smutná zpráva z ragbyového mlýna Slavie Praha ... zemřel Jiří Nešpor

Redakce ragbyového webu  ceskeragby.cz s lítostí oznamuje smutnou zprávu o úmrtí bývalého československého reprezentanta, hráče Slavie Praha Jiřího Nešpora, který v  říjnu 2020 zemřel ve věku 65 let. 

Jiří Nešpor  začínal s ragbyovým míčem  jako žák s partou kluků z rodných Úvalech, kde přípravku malých slavistů trénoval Jirkův otec. Později se Nešpor junior vypracoval přes týmy juniorů až  do ligového mužstva Slavie na post mlýnové spojky. V osmdesátých  letech byl oporou týmu a jeho kapitánem. Z ligového týmu nejstaršího ragbyového klubu v zemi Slavie Praha, byl povolaný  rovněž i do československé reprezentace, kde v letech 1983 a 1984 odehrál tři mezistátní utkání. 

Po skončení hráčské kariéry se věnoval trenérské činnosti s mládeží, kde vychoval i svého syna Karla, který později navázal na jeho úspěchy také jako vynikající hráč, kapitán a reprezentant. Mimo to byl i dlouholetým schopným funkcionářem a předsedou klubu. Jiří Nešpor  patřil do skupiny klubových osobností, bez kterých by ragbyová Slavie mohla těžko existovat.

V posledních desítkách let se Ing. jiří Nešpor angažoval na Karlovarsku v místní samosprávě, kde několik desetiletí žil. Tam jej lidé znali i  jako starostu obce Zádub Závišín. Dokonce v nedávných krajských volbách za Starosty a nezávislé získal desítky preferenčních hlasů na kandidátce toho volebního seskupení. A něco z historie: Jirka Nešpor jako kapitán Slavie Praha - Turnaj o šišku MS - 1972....


(ps, ceskeragby.cz, foto: facebook Jiřího Nešpora, rp)