Pod Strahovem několikrát vítězové sedmičkového turnaje v ragby si zazpívali Marseillaisu

První ročník mezinárodního turnaje v ragby o sedmi hráčích mužů vyhrál tým ozbrojených sil Francie, který se ve finále střetl s výběrem Hessenska. Francouzi finále vyhráli na počet položených pětek 7:0 a během rozhodujícího střetnutí rozveselili i své fanoušky, kteří jim při utkání a rovněž při vyhlašování výsledků zazpívali několikrát hymnu Francie Marseillaisu.


Českeragby.cz byly na místě děje ..Na turnaji, který  diváky na hřišti Tatry Smíchov bavil 330 minut,  šest týmů odehrálo celkem 11 utkání, z nichž tři skončila s nulou ve výsledku. Jediným čistě z českých hráčů složeným týmem byl výběr Dukly, který odehrál jen tři utkání s bilancíjedna výhra a dvě  prohry. Dukla dokonce porazila pozdější finalový tým Hessenska 28:21, ale celkové skore při stejné bilanci všech týmů jedna výhra a jedna prohra  rozhodlo, že Dukla skončila ve skupině na třetím místě. Proto  Dukla hrála jen o páté místo, na které nakonec nedosáhla.

Radost pohledět bylo na hru ragbistů reprezentující francouzské ozbrojené síly. Francouzi vyhráli všechna čtyři utkání a z toho dvě s nulou ve výsledku včetně finále. Jejich veselost se protáhla až do vyhlašování výsledků. Není divu, neboť vítězný tým byl odměněný 5000 eury a s menší částkou se radovali členové i dalších týmů, kromě šesté Dukly, na které zbyla pro hráče jen věcná cena. 
     Praha 20. července  2019Mezinárodní turnaj v ragbyových sedmičkách Prague rugby sevens

Zápasy ve skupinách
Hessensko - Pirates   27:19  * Dukla Hessensko 28:21 * Pirates - Dukla 31:21
France "7"  - NRV "7"  25:7  * SA Saffas - France "7"  0:33 * NRV "7"  -  SA Saffas 33:0
Semifinále
Hessensko - NRV "7"   24:9  *  Pirates - France "7"  7:31
O páté místo ...  SA Saffas - Dukla  29:17
O třetí místo  ...  Pirates - NRV "7"  31:36
Finále ...   France "7" - Hessensko 43:0.
Pořadí: 1. France "7", 2.  Hessensko, 3. NRV "7" (Německo), 4. Pirates (Výběr zahraničních hráčů, který sestavil Antonín Brabec), 5. SA Saffas (Výběr ragbistů z Jižní Afriky působících v Česku a za které si zahrál Tomáš Forst z Pragy),  6. Dukla.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)