Ragbyové finále play off se nehraje. Výkonný výbor ČSRU je odložil

Ragbyové finále play off se nehraje. Výkonný výbor ČSRU   je odložil
Sportovně technická komise České rugbyové unie zveřejnila  16 hodin před začátkem finále play off ragbyové ligy rozhodnutí Výkonného výboru ČSRU od odložení tohoto finále  a zároveň i o odložení zápasu o třetí místo v konečném pořadí nejvyšší ragbyové soutěže.

Oba zápasy se měly hrát v sobotu 3. listopadu 2018 v Praze finále Tatra - Vyškov na hřišti Tatry Smíchov a duel o třetí místo Sparta - Říčany na Podvinném Mlýně  oba od 10 hodin.

Rozhodnutí o odvolání klíčových zápasů padlo po úspěšném odvolání RC Sparty Praha u Dozorčí rady proti kontumačnímu výsledku  Sparta - Vyškov 0:30, ke kterému STK původně dospěla po námitce  RC Tatry Smíchov proti neoprávněnému startu hráče Sparty Praha v semifinále s Vyškovem. 

Sportovně technická komise o kauze kolem kontumačního výsledku rozhodne v opakovaném jednání v Praze v pondělí 5. listopadu 2018 v Říčanech, kde je sídlo STK, za účasti zástupců trestaného týmu Sparty Praha.
Termín finále a zápasu o třetí místo je stanovený na sobotu 10. listopadu 2018. O začátcích utkání, které ani omylem nebude vysílat ČT SPORT,  se rozhodne  po dohodě soupeřů.
Stanovisko STK ze dne 5. listopadu 2018  může potvrdit původní rozhodnutí, ve kterém se finále mělo hrát v tomto složení   Tatra - Vyškov a zápas o třetí místo  Sparta - Říčany. 

    

   Českéragby.cz rovněž napsalo ...   Kde a kdo bude hrát finále play off ragbyové ligy? Dozorčí rada uznala argumenty Sparty


Místo finále play off Sparta - Tatra se bude hrát finále Tatra - Vyškov. Proč se tak stalo?

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)